Депортація 1944. Від усвідомлення минулого до гідного майбутнього

1
«Ми закликаємо молодь до пізнання, до досліджень. Кожен повинен знати і пам'ятати про трагічний 44-ий», - сказав Муслім Дервішев
14.05.2010
Оцініть статтю: 
(331 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

12 травня в Сімферополі пройшла конференція «Від усвідомлення минулого до гідного майбутнього», присвячена 66-річчю Депортації кримськотатарського народу. Ініціатором зустрічі, що відбулася в приміщенні кримського відділення Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд», виступила кримськотатарська громадська організація «Емель».

Організатори заходу прагнули донести до присутніх важливість цієї трагічної події в історії кримських татар, відродити серед молоді знання історії свого народу, «підштовхнути співвітчизників до того, щоб вони брали потрібні уроки з подій минулого».

У якості спеціальних гостей на конференцію були запрошені заступники голови Спеціальної комісії з вивчення геноциду кримськотатарського народу Курултаю кримськотатарського народу, координатори Асоціації кримськотатарських істориків: співробітник Науково-дослідного центру літератури, історії й мови Кримського інженерно-педагогічного університету Ельведін Чубаров та викладач кафедри історії того ж навчального закладу, засновник і редактор сайту «Крим і кримські татари» Гульнара Бекірова.

Е.Чубаров представив доповідь «Депортація кримськотатарського народу 18 травня 1944 року та її відображення у спогадах очевидців», темою виступу Г.Бекірової стала «Вигнання і повернення. Етапи політичної історії кримськотатарського народу у післядепортаційний період (1944-1991)».

Крім того, Гульнара Бекірова розповіла присутнім про діючу всенародну акцію пам'яті жертв депортації «Унутма». Історик закликала всіх до активної співучасті й особистого внеску кожного.

На конференції зібралося близько 80 чоловік, переважна більшість була представлена молодим поколінням.

Звертаючись до присутніх, голова кримськотатарської громадської організації «Емель» Муслім Дервішев зазначив: «Саме в руках молоді наше майбутнє. Народ, що не знає своєї історії, звичаїв, традицій, релігії, приречений».

«Я дуже сподіваюся, що молоде покоління кримських татар сьогодні і завтра будуть цінувати ті героїчні вчинки, які сприяли поверненню нашого народу на Батьківщину. Ми закликаємо молодь до пізнання, до досліджень. Кожен повинен знати і пам'ятати про трагічний 44-ий», - підкреслив він.

Крім усього іншого, у ході конференції були продекламовані вірші на тему Депортації. Свої твори на розсуд гостей і учасників заходу представили члени громадської організації «Емель».

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

ДУМК закликає вшанувати пямять жертв депортації поминальною молитвою

Кримських татар закликали вшанувати пам'ять жертв Депортації, дотримуючись приписів Ісламу

У Сімферополі пройде конференція, присвячена 66-й річниці Депортації

Ми в боргу перед жертвами депортації

У Сімферополі відбулася конференція, присвячена зародженню Ісламу в Криму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.