Дитячий табір із вивчення Корану завершив роботу в Криму

Дитячий табір із вивчення Корану завершив роботу в Криму
12.08.2011
Оцініть статтю: 
(426 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У селищі Сари-Су Карасубазарского (Білогірського) району АРК підвели підсумки дитячого літнього табору для кримськотатарських дітей шкільного віку. Для місцевих дітей тут підготували спеціальну програму - окрім ігор та традиційних розваг у цьому таборі були передбачені лекції на духовні теми і вивчення Корану.

Організаторами і донорами цього проекту виступили підприємці, які виділили кошти на літній табір для дітей у благодійних цілях. Однак підприємці вирішили не оприлюднювати свої імена, і це цілком відповідає мусульманським традиціям у наданні благодійної допомоги.

Дитячий табір нового зразка розташувався в мечеті селища. Як повідомив QHA один із організаторів, імам Карасубазарского району Ельведін-оджа Аблямітов, з моменту відкриття табору навчання тут проходили 80 дітей як шкільного, так і дошкільного віку.

Вихованців табору поділили на 4 вікові групи - дві групи хлопчиків і дві - дівчаток.

Табір працював протягом двох місяців, одразу після закінчення навчального року. Як пояснив Ельведін-оджа, його відкрили спеціально для того, щоб діти по закінченню школи в літній період могли зайнятися корисними для себе і цікавими справами, «а не схилялися до згубних звичок, алкоголю та тютюнопаління, що на сьогоднішній день, на жаль, дуже поширено».

Так, протягом перебування у таборі діти побували в різних мальовничих куточках Криму з екскурсіями. Зокрема, вони відвідали Бахчисарай, Кефу (Феодосію), Ялту, Кезлєв (Євпаторію), Ескі Кирим (Старий Крим), влаштовували пікніки на природі і здійснювали намаз.

Крім того, для дітей проводилися лекції з основ Ісламу, читання Корану (на першому етапі це включає вивчення арабської абетки).

Заняття проводили викладачі медресе Карасубазара, а також викладачі Еміне Аблямітова й Есма Джеппарова.

«Для дітей проводилися різноманітні вікторини та розіграші, проводилися заняття та екскурсії. Протягом двох місяців ми відвідали найкрасивіші куточки Криму. Табір продовжував свою роботу до початку місяця Рамазан та Орази (мусульманського посту), який цього року припав на початок серпня», - пояснив Ельведін-оджа.

На урочистому закритті табору Ельведін-оджа нагородив найкращих читців Священної книги мусульман, вручивши їм Коран. Також без подарунка не залишився жоден з учасників дитячого табору, діти отримали пізнавальні енциклопедії та інші цікаві й корисні подарунки.

На церемонії закриття табору крім місцевої мусульманської громади були присутні мер Карасубазара Альберт Кангієв, духовний лідер мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв, який подякував організаторам табору за прагнення виховувати молоде покоління мусульман в дусі покори і поклоніння Аллаху, а також привітав мусульман із приходом Священного місяця Рамадан.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Культурно-оздоровчий табір для дівчаток-сиріт біля Чорного моря

В Криму пройшов літній мусульманський табір для дітей-сиріт

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.