ДУМК зайняв жорстку позицію щодо розбіжностей серед кримських мусульман

Військовий переворот в Єгипті — брутальне порушення основних принципів конституційного права
ДУМК зайняв жорстку позицію щодо розбіжностей серед кримських мусульман
21.09.2010
Оцініть статтю: 
(187 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

В Духовному управлінні мусульман Криму планують піддати ревізії мусульманські релігійні громади й звільнити імамів, які всупереч рішенню Муфтіята про святкування Ораза Байрам 9 вересня, провели святкову молитву на день пізніше. Таке рішення було ухвалене на засіданні Ради релігійних громад мусульман Криму, що відбулося 15 вересня в Акмесджиті (Сімферополь).

Як наголошується у рішенні, текст якого оприлюднений на офіційному сайті Духовного управління, імами, які не провели молитви у день, оголошений Муфтіятом Криму, будуть звільнені зі своїх посад. А мусульманські громади, члени яких не перешкодили подібній ініціативі й виявилися пасивними свідками порушення постанови Муфтіята й порядку, повинні бути піддані ревізії і переобрані.

Як зазначив Муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв у коментарі інформагентству QHA, на даний момент вивчаються випадки проведення намазів не 9, а 10 вересня і щодо цих імамів і громад будуть вживатися заходи.

Крім того, у рішенні Ради також мовиться про те, що «особи, які належать до якої-небудь партії або течії, – Хизбу’т-Тахрір, Ваххабітів, Салафітів, Хабашитів та інших сект, а також ті, хто дотримується поглядів цих течій або схвалює їх діяльність, не можуть ставати головами мусульманських громад, імамами, членами громад і не можуть входити до складу муфтіята». Подібні особи при виявленні будуть негайно звільнені із займаних посад.

Як повідомляє QHA, посилаючись на Муфтіят, поки невідомий юридичний механізм виконання цих рішень. Наразі вирішується яким чином втілити у життя рішення Ради.

Зазначимо, що жорстка позиція ДУМК - вищого ісламського духовного органу Криму, у питанні непокори окремих імамів і громад його рішенням, направлена на досягнення єдності серед кримських мусульман.

Як сказано у Священному Писанні: «О ви, які увірували! Покоряйтеся Аллахові, покоряйтеся Посланникові й носіям влади серед вас» (Коран, 4:59).

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

Е. Аблаєв: рішення Муфтіяту направлене на застереження мусульман від впливу різних релігійних течій

Рішення ДУМК не стосується обов'язкових релігійних заходів, - А. Ісмаілов

Віднині для проведення релігійних заходів у Криму потрібно отримати дозвіл ДУМК

Статті

Коли починається Рамадан?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.