Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання

1
Депутати запропонували створити експертну раду з представників громадських і релігійних організацій для того, щоб залучити громадськість України до законотворчої діяльності у сфері фізичного і духовного здоров'я нації.(Фото novynar.com.ua)
21.12.2009
Оцініть статтю: 
(444 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

16 грудня у Комітеті соціальної політики Верховної Ради України відбулося установче засідання експертної ради міжфракційної депутатської групи «За духовність, моральність і здоров'я України».

На сьогодні більшість ініціатив держави та громадськості спрямовано на боротьбу з наслідками від тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу, дитячої порнографії, проституції, насилля та на допомогу людям, які вже постраждали від них. Викликає тривогу те, що з кожним роком кількість таких людей не зменшується, а навпаки збільшується, а це свідчить про малу ефективність більшості існуючих державних програм.

Для того, щоб кардинально змінити підхід до боротьби з цими негативними явищами та об’єднати зусилля громадських та релігійних організацій разом із зусиллями держави, Парламенту і громадськості, при Міжфракційній депутатській групі «За духовність, моральність та здоров`я України» створили Експертну раду.

До її складу були запрошені представники громадських та релігійних організацій. Мета Експертної ради – консультування та ініціювання підготовки нових законів і альтернативних державних програм, розробки рекомендацій та пропозицій щодо покращення законодавства стосовно наболілих питань для суспільства.

Міжфракційна депутатська група «За духовність, моральність та здоров'я України», у яку ввійшло 67 народних депутатів з усіх п'яти фракцій парламенту, була створена 22 жовтня 2009 року.

Одним із прикладів практичних дій народних депутатів України в означеній сфері стало об'єднання всього Парламенту навколо прийняття законопроекту №3271 «Про внесення змін і доповнень у деякі законодавчі акти України (про протидію поширенню дитячої порнографії)», за який 22 жовтня під час розгляду у першому читанні проголосували 404 народних обранців.

Відзначимо, що подібні ініціативи вкрай актуальні для України, що лідирує в Європі за масштабами підліткового і дитячого алкоголізму, а також за темпами поширення ВІЛ-інфекції.

За матеріалами РІСУ і ІРС

Посилання на тему:

Новини

Депутати Львівської облради закликають заборонити аборти в Україні

З 1 січня 2010 року заборонена реклама алкоголю та тютюну у друкованих ЗМІ

Верховна Рада остаточно заборонила гральний бізнес в Україні

За зберігання порнографії з метою збуту чи розповсюдження притягуватимуть до кримінальної відповідальності

Парламент України розгляне законопроекти з питань захисту моральних засад суспільства

В парках Тернополя не продаватимуть алкогольні напої

Статті

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Примарні межі рукотворної моралі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.