Господарський суд Криму прийняв позитивне рішення по ділянці під Соборну мечеть

Господарський суд Криму прийняв позитивне рішення по ділянці під Соборну мечеть
13.05.2010
Оцініть статтю: 
(135 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

12 травня Господарський суд Автономної республіки Крим задовольнив позовну заяву Духовного управління мусульман Криму (ДУМК), що стосується виділення земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті на вул. Ялтинській у Сімферополі.

Як повідомили інформаційному агентству QHA у ДУМК, суд прийняв рішення «задовольнити позовну заяву Духовного управління мусульман Криму в повному абзаці».

ДУМК вимагав дозволу на складання договору оренди ділянки землі за зазначеною адресою з міською радою м. Сімферополя для будівництва мечеті, а також скасування рішення депутатів міської ради про відкриття на цьому місці парку «Ювілейний».

Протягом 10 днів представники міськради Сімферополя можуть подати апеляційну заяву.

Дозвіл на будівництво в зазначеному місці ДУМК одержало ще в 2004 році, однак у січні 2008 року міськрада вирішила виділити під мечеть ділянку на вул. Луговій. Муфтіят подав протест у Госпсуд Криму, який 15 лютого 2008 року зобов’язав міськраду укласти з ДУМК договір оренди земельної ділянки на вул. Ялтинській. Однак 28 лютого 2008 року міськрада оголосила цю ділянку лісопарковою зоною.

Рішення Госпсуду від 15 лютого 2008 року мерія Сімферополя опротестувала у Вищому господарському суді України. Вищий господарський суд відправив справу на повторний розгляд у Госпсуд Криму, який вчора підтримав вимоги ДУМК.

«Ми просили суд зобов’язати міськраду укласти договір оренди земельної ділянки з ДУМК для будівництва Соборної мечеті. Духовне управління просило визнати незаконним рішення міськради про оголошення ділянки на вул. Ялтинській лісопарковою зоною»,– цитує представника ДУМК Джеміля Бібішева видання «Коммерсантъ».

Господарський суд Криму прийняв позитивне рішення по ділянці під Соборну мечетьНагадаємо, що ще у квітні постійний представник президента в Криму Сергій Куніцин закликав владу Сімферополя вирішити питання будівництва Соборної мечеті. «Якщо кримські татари зарізали на місці майбутнього будівництва барана, завезли туди камінь, всім повинно бути очевидно, що мечеть стоятиме саме там»,- заявив пан Куніцин.

Як «Іслам в Україні» повідомляв раніше, на місці будівництва Соборної мечеті була організована акція «Від кожного мусульманина - по одному будівельному каменю». У результаті акції, за словами першого заступника голови Меджлісу Рефата Чубарова, загальна кількість черепашника склала майже 160 тис., а кількість людей, що внесли пожертвування, - майже 140 тис. чоловік.

За матеріалами QHA і «Коммерсантъ»

Посилання на тему:

Питання виділення землі під Соборну мечеть знаходиться на стадії підготовки, - мер Сімферополя

Ситуація з Соборною мечеттю у Сімферополі відзначена в доповіді Держдепартаменту США

Президента закликали вирішити конфлікт із Соборною мечеттю у Сімферополі

Влада визнає невирішення питання по Соборній мечеті помилковим, але ніяких дій не вживає

Бабенко наполягає, щоб Соборну мечеть побудували на Луговій

Сімферопольські депутати свідомо затягують питання будівництва Соборної мечеті, - Р. Чубаров

ДУМ Криму вважає замовленим рішення Верховного суду стосовно Соборної мечеті в Сімферополі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.