Ільясов просить кримського прем'єра вирішити проблему будівництва Соборної мечеті у Сімферополі

1
Незважаючи на форму підношення інформації, для коміксу використано достовірні історичні дослідження
1
Більше дванадцяти років мусульмани Криму не можуть отримати дозвіл на священну справу – будівництво у Сімферополі Соборної мечеті.
1
1
27.08.2010
Оцініть статтю: 
(215 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Голова Постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян, голова депутатської фракції ВР АРК «Курултай - Рух» Ремзі Ільясов надіслав 17 серпня поточного року лист голові Ради міністрів АРК Василю Джарти, в якому просить кримського прем'єра вирішити наболілу проблему будівництва Соборної мечеті – Джума Джамі в Акмесджиті (Сімферополь).

«На додаток до публічних заходів, які були проведені Духовним управлінням мусульман Криму і національним рухом кримських татар для вирішення даного питання, у березні 2010 р. мною було направлено відкритий лист до Віктора Федоровича Януковича. У ньому прямим текстом було зроблено заяву про дискримінацію кримськотатарського народу за релігійною ознакою. Більше дванадцяти років мусульмани Криму не можуть отримати дозвіл на священну справу – будівництво у Сімферополі Соборної мечеті «Джума-джамі», - мовиться у листі, текст якого публікує видання «Кримський світ».

Дана проблема як і раніше залишається больовою точкою автономії, здатною найближчим часом ще глибше загострити конфлікт, і навіть більше – розпалити на півострові і без того складні міжконфесійні відносини, зазначає Ремзі Ільясов.

«Оскільки Президент України з цього питання звернувся особисто до Вас ...упевнений, що, взявши вирішення даної проблеми під особистий контроль, Вам під силу провести його в життя і, тим самим, на місці виконати ключову передвиборну обіцянку Віктора Федоровича Януковича «почути кожного», - підкреслюється у зверненні.

Ремзі Ільясов сподівається, що кримський прем'єр поділяє «загальну думку кримських татар про те, що мусульманам Криму потрібна містка мечеть, щоб підносити молитви Аллаху у святому місці, а не на вулицях, необхідний духовний центр, здатний перешкодити появі і розповсюдженню в автономії віровчень і переконань, далеких від духовних традицій кримськотатарського народу».

До того ж, для Криму це буде символом толерантності і спадкоємності між минулими, нинішнім і прийдешніми поколіннями.

«Щиро сподіваюся, що найближчим часом наступним кроком назустріч кримським татарам, а також іншим громадянам, що сповідують іслам, стане практичне вирішення питання про можливість будівництва Соборної мечеті у Сімферополі, на вул. Ялтинській, 22», - завершує Ремзі Ільясов.

Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович своїм указом №615/2010 від 14 травня 2010 року доручив Раді міністрів Автономної Республіки Крим сприяти вирішенню питань будівництва у Сімферополі Соборної мечеті.

За матеріалами «Кримський світ»

Посилання на тему:

Президент нагадав кримській владі про будівництво Соборної мечеті

Місце будівництва Соборної мечеті повинна визначити сімферопольська влада, – кримський прем'єр

Мер Сімферополя знову затягує питання будівництва Соборної мечеті

Будівництво Соборної мечеті у Сімферополі повинне уже початися, – голова Ради міністрів АРК

Радмін допоможе Сімферопольській міськраді в оформленні документів на будівництво Соборної мечеті

Міськрада Сімферополя виділила ділянку під Соборну мечеть з порушенням Водного кодексу України

В.Янукович сприяє вирішенню питання будівництва Соборної мечеті

Міськрада Сімферополя відступилася у питанні виділення землі під будівництво Соборної мечеті

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.