Iнвестиції за законами шаріату

Мечеть на найбільшій висоті над землею відкриється у Дубаї
1
Арабський бізнес у нас цікавить все, окрім тютюну, алкоголю та ігорного бізнесу
1
28.10.2009
Оцініть статтю: 
(314 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Стратегічними інвесторами в Україну можуть стати країни арабського світу. Не так давно розпочалась робота з освоєння підѓрунтя такої співпраці. Основна вимога арабських інвесторів - щоб справи велися за законами, які відповідають вимогам шаріату.

У травні поточного року у Кувейті відбулась перша українсько-арабська конференція на тему інвестиційної привабливості вітчизняної економіки для країн арабського світу. «Понад 100 мільйонів доларів отримала Україна від арабських інвесторів за цей невеликий проміжок часу. Залучені кошти зосереджені переважно у приватному секторі. Оскільки державні програми потребують ще деякого унормування та доопрацювання, аби претендувати на такі інвестиції», — повідомив газеті «День» один із ініціаторів ідеї україно-арабської інвестиційної співпраці — заступник голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Костянтин Бондарєв.

А вже у жовтні Україна приймала представників бізнесу арабських країн. У конференції на тему «Інвестиційні перспективи в Україні» взяли участь представники посольств Кувейту, Іраку, Лівії, Сирії, Оману та Йорданії. Ці арабські партнери є стратегічно привабливішими для українського бізнесу. Адже за законами шаріату, вони не можуть давати гроші у борг. Тобто мова йде не про кредитування бізнесу, а про реальну господарську діяльність. Партнери не лише ділять прибутки, але й розділяють ризики справи. До того ж арабський інвестор не ставить за мету купувати контрольну частку у капіталі бізнесу.

«Якщо ви хочете створити спільний бізнес — звертайтесь. Ми відкриті до співпраці. Єдина вимога — аби справи велися за законами, які відповідають нашим правовим нормам, — розповів «Дню» директор компанії Shariah Solutins, відомий спеціаліст із питань шаріату та ісламського фінансування Шейх Хайтам Тамім. — Ми не обмежені у напрямках співпраці з Україною. Єдине, що ми не фінансуємо алкогольну, тютюнову промисловість та всі похідні галузі, не даємо гроші на промоушен грального бізнесу. Адже це заборонено законами шаріату».

Основними напрямками, над якими працює сьогодні український бізнес у рамках налагодження українсько-арабської інвестиційної співпраці, є сільське господарство та харчова промисловість, банківські послуги, транспорт, туризм та інноваційні технології у будівництві. Проте, за словами віце-президента групи компаній Al-Bader International Development Махроуса Бесісо, інші галузі української промисловості теж досить цікаві для інвестицій, і будуть ретельно досліджені. Арабські інвестори вже вивчають українське законодавство та можливості його адаптування до ісламської фінансової системи.

За матеріалами газети «День»

Посилання на тему:

Новини

У ТПП України відбудеться круглий стіл на тему українсько-арабського економічного співробітництва

В Україні незабаром з’являться ісламські банки (ВІДЕО, оновлено)

В Україні планується випуск ісламських облігацій на суму 500-600 млн євро

В УНІАН відбулася прес-конференція «Інвестиційний потенціал України для країн арабського світу»

Лівія хоче вирощувати хліб на території України

Статті

Утро.UA: Українські банки не поспішають видавати «мусульманські кредити»

А може варто замислитися? Про ісламський банкінг заговорили в Україні

Фактор віросповідання: кому банки довіряють більше

Наукові роботи

Правовые аспекты глобализации финансовых рынков: возможности сближения норм права исламской и украинской правовых систем, регулирующих финансовые сделки

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.