«Козаки поза законом» проти законної вимоги мусульман Криму

«Козаки поза законом» проти законної вимоги мусульман Криму
30.07.2010
Оцініть статтю: 
(206 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

29 липня поточного року в Сімферополі на вулиці Ялтинській, 22 так зване кримське «козацтво» провело «мирну» акцію з не зовсім мирними гаслами і закликами проти будівництва на цьому місці Соборної мечеті.

В акції брали участь представники севастопольських і кримських «неокозачих» організацій, яких зібралося 50 чоловік. Протестуючі тримали у руках плакати з гаслами: «Ні ісламському радикалізму!», «Ні мечеті на крові російських дітей!», «Вимагаємо прибрати з інформаційного простору голови ісламських радикалів», «СБУ – посібник і покровитель ісламського радикалізму в Криму».

Не зважаючи на порівняно невелику кількість учасників мітингу, начальник громадської безпеки ГУ МВС у Криму Микола Федорян направив для охорони правопорядку близько 180 співробітників спецпідрозділу «Беркут».

«Козаки-розбійники»

Як зазначає інформагентство QHA, псевдо-козача громада «Соболь», яка була одним з найактивніших учасників акції, прославлена тим, що стосовно її членів місцевими органами виконавчої влади була заведена низка кримінальних справ, а деякі з них і зовсім переслідуються законом.

Так звані «козаки» заявили, що влада «не вживає ніяких заходів для покарання натхненників вбивства російського хлопчика (Віті Шем’якіна)», а його сім'я «була вимушена переїхати з Джанкоя до Севастополя».

«Ми хочемо заявити тим, хто потурає «справі Ібрагімова»: «Якщо так все продовжуватиметься, то ваших сімей і дітей чекає доля Віті Шем’якіна», – пригрозив голова псевдо-козачої громади «Соболь» Віталій Храмов.

Більш того, він вважає, що татарам немає місця в Криму. «Крим – це «Русь»! І що б там не говорили татари, що, нібито, це їх історична батьківщина, це не правда!» - заявив псевдо-атаман.

Протягом мітингу отаман Севастопольського «козачого» союзу «Русь» В’ячеслав Бєбнєв, на якого, за словами Федоряна, складається протокол за порушення порядку при проведенні масових акцій, «оскільки вони заявили мітинг, але перед мітингом провели ходу», пригрозив, що «не буде тут татарської мечеті». А здійснити це він збирається таким чином: «Як було у козаків? Прийшов татарин, зарізав барана, говорить – «Тут буде мечеть!». Прийшли козаки – зарізали свиню – і говорять: «Не буде тут мечеті!». Так буде і тут, за це я вам відповідаю!».

Розпалювання міжнаціональної ворожнечі

Тим часом, присутній на місці член регіонального меджлісу Лугове, депутат Київської районної ради Симферополя Ібраїм Зінедінов розцінив дану мирну акцію з не зовсім мирними гаслами і висловами, як спробу з боку «козаків» розпалити міжнаціональний конфлікт.

«Те, що сталося з дитиною – це побутовий випадок. Таке могло статися з будь-якою людиною. «Козаки», присутні тут, просто хочуть розпалити міжнаціональний конфлікт», – зазначив Зінедінов.

Це вже не перша спроба «козаків» розпалити міжнаціональний конфлікт із вбивства дитини психічнохворим. Так, 21 червня у Феодосії місцеві «козаки» провели мітинг, у ході якого закликали помститися за смерть Віті Шем’якіна.

Нагадаємо, 18 червня поточного року в місті Джанкой було скоєно вбивство 5-ти річного хлопчика. В результаті термінових оперативно-розшукових заходів, вжитих силами міліції, через 3,5 години з моменту трагедії був затриманий чоловік, підозрюваний у скоєнні злочину. Ним виявився громадянин 1983 року народження, який страждає психічним захворюванням і перебуває на обліку у психоневрологічному диспансері.

Нині стосовно підозрюваного порушена кримінальна справа за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство малолітнього) Кримінального кодексу України. В рамках порушеної кримінальної справи ведуться слідчі дії, встановлюються мотиви скоєння злочину.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Міжконфесійна рада Криму звертається із закликом не допустити кровопролиття через вбивство 5-річного хлопчика

«Кримські козаки» закликають до помсти

ЗМІ роздувають «міжрелігійний конфлікт» із убивства дитини психічнохворим

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.