Лідер Меджлісу заявив про релігійні утиски та загрозу асиміляції кримських татар

1
За словами Мустафи Джемільова, із 630 мечетей, що існували до приходу більшовиків у Крим 1917 року, мусульманським громадам повернені тільки десятки, у напівзруйнованому стані.
17.12.2010
Оцініть статтю: 
(295 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Лідер Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемільов, перебуваючи з візитом у Канаді, заявив про загрозу асиміляції кримських татар, оскільки тільки одна їх дитина з десяти може здобувати освіту рідною мовою. Окрім того, лідер Меджлісу наголосив на утисках релігійної свободи кримських татар з боку влади.

«Сьогодні лише один з десяти дітей має можливість здобути шкільну освіту рідною мовою. Це прямий шлях до втрати ідентичності і швидкої асиміляції кримсько-татарського народу», — наголосив Мустафа Джемільов на зустрічі зі спікером Сенату (верхня палата парламенту) Канади Ноелем Кінселлою, повідомила прес-служба Меджлісу.

«Нагадавши, що після насильницької депортації кримських татар в 1944 році, мова корінного народу Криму була під забороною на протязі майже 50 років, Мустафа Джемільов звернув увагу на той факт, що за 20 років незалежності України було відкрито лише 14 шкіл з кримськотатарською мовою навчання», - мовиться у прес-релізі.

В ході зустрічі також була затронута тема свободи віросповідання. За словами Мустафи Джемільова, із 630 мечетей, що існували до приходу більшовиків у Крим 1917 року, мусульманським громадам повернені тільки десятки, у напівзруйнованому стані. Він також зазначив, що зусиллями віруючих збудовано понад 80 нових мечетей.

«Реакцією спікера Сенату Канади пана Кінселли стала заява, що декларування на папері релігійних питань недостатньо для втілення свобод у життя — для цього необхідна зважена, але активна участь держави», — зауважила прес-служба Меджлісу.

Канадський політик наголосив на важливості цілісного підходу до національних питань, вказавши на необхідність застосування міжнародного права, а також створення механізмів з моніторингу та імплементації норм прав людини на місцях.

За матеріалами РІСУ

Посилання на тему:

Кримські татари бояться за своє майбутнє

Форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу пройде під егідою міжнародних організацій

Президент розпорядився до листопада внести до парламенту законопроект про відновлення прав депортованих

Янукович обіцяє вирішити насущні проблеми кримських татар

Кримський уряд затвердив план заходів щодо облаштування і соціально-культурного розвитку репатріантів

Представники Держкомнацрелігій та місії ООН обговорили проблеми кримських татар

Статті

Влада і Меджліс: час випробувань

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.