Меджліс кримськотатарського народу закликає Радбез ООН вирішити конфлікт у Киргизстані

1
Представницький орган кримськотатарського народу висловлює щирі співчуття рідним і близьким жертв кровопролиття у південних областях Республіки Киргизстан
16.06.2010
Оцініть статтю: 
(298 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює стурбованість протистоянням між киргизами і узбеками у південних областях Киргизистану і закликає міжнародне співтовариство, перш за все Раду Безпеки ООН, знайти адекватні заходи, спрямовані на припинення кровопролиття й установлення цивільного миру у Республіці Киргизстан. Така заява була прийнята на засіданні Президії Меджлісу кримськотатарського народу 15 червня 2010 року в Акмесджиті (Сімферополь).

Трагічні події останніх днів у південних областях Республіки Киргизстан набули характеру масштабних зіткнень, що супроводжуються запеклим насильством, погромами і вбивством мирних людей. Десятки тисяч людей змушені рятуватися втечею з місць постійного проживання.

«Гуманітарна катастрофа, що спалахнула у Республіці Киргизстан, не може залишити байдужим міжнародне співтовариство й усіх людей доброї волі, незалежно від країни їхнього проживання», - мовиться у заяві.

Зволікання з ухваленням рішучих заходів по припиненню насильства проти мирного населення, приводить до нових жертв. За ситуації, коли дорога кожна година, міжнародне співтовариство, перш за все Рада Безпеки ООН, зобов'язане знайти адекватні заходи, спрямовані на припинення кровопролиття й установлення цивільного миру у Республіці Киргизстан.

У свою чергу, Меджліс кримськотатарського народу з метою з'ясування долі кримських татар, що можуть опинитися в епіцентрі конфлікту, підтримує постійний контакт із представниками кримськотатарської діаспори Республіки Киргизстан.

Однак наявна інформація вкрай уривчаста і не дозволяє виявити ситуації, коли кримським татарам, що мешкають у південних областях Республіки Киргизстан, може знадобитися допомога і сприяння. У зв'язку з цим автори звернення просять співвітчизників, чиї родичі проживають у Республіці Киргизстан, у разі необхідності, звертатися у Меджліс.

Представницький орган кримськотатарського народу висловлює щирі співчуття рідним і близьким жертв кровопролиття у південних областях Республіки Киргизстан і закликає всі сторони, утягнуті у протистояння, «відмовитися від застосування насильства і приступити до вирішення конфлікту мирним шляхом».

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Меджліс засудив ізраїльський напад на «Флотилію свободи»

Меджліс закликав Китай вирішити конфлікт з уйгурами мирним шляхом

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.