Міжнародна жіноча конференція у Києві: мусульманки вже давно є активними членами суспільства

Міжнародна жіноча конференція у Києві: мусульманки вже давно є активними членами суспільства
Міжнародна жіноча конференція у Києві: мусульманки вже давно є активними членами суспільства
Міжнародна жіноча конференція у Києві: мусульманки вже давно є активними членами суспільства
Міжнародна жіноча конференція у Києві: мусульманки вже давно є активними членами суспільства
Міжнародна жіноча конференція у Києві: мусульманки вже давно є активними членами суспільства
03.04.2012
Оцініть статтю: 
(291 оцінка)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У суботу, 31 березня 2012 року, у Києві в конференц-залі бізнес-центру «Інком» відбулася міжнародна конференція «Кришталь жіночої душі». У ній взяли участь не лише представниці різних регіонів України, але і посол Індонезії в Україні її високоповажність пані Нінінг Сунінгсіх Рочадіат, представниці арабських діаспор, а також гості з Туреччини і Молдови. Оганизаторами заходу виступили ВАГО «Альраїд» і Всеукраїнська жіноча організація «Мар'ям».

Залишивши маленьких дітей на піклування вихователів у мечеті Ісламського культурного центру, учасниці прагнули спільно вирішити насущне питання: якою має бути роль сучасної жінки-мусульманки в суспільстві?

Самоізоляція — не для мусульман

Із цього приводу існують крайні думки: хтось вважає, що домівка — в'язниця для жінки і треба цілком і повністю поринути в кар'єру і громадське життя; хтось, навпаки, віддає перевагу ролі берегині домашнього вогнища, у зв'язку з чим відмовляється навіть від здобуття освіти.

Але чи це той шлях, який вказав нам Пророк Мухаммед (мир йому і благословення)? Як збалансувати громадське і сімейне життя, щоб максимально дотриматися інтересів самої жінки та її близьких людей і забезпечити не лише простір для реалізації своїх амбіцій, але й душевний комфорт і підтримку? Відповіді на ці питання можна знайти в прикладі останнього Посланця (мир йому і благословення), його сподвижників і — особливо — сподвижниць.

Протягом заходу були представлені доповіді, освітлюючі важливі аспекти життя кожної жінки: духовне й особисте зростання, душевний спокій, фізичне здоров'я й гігієна, здобування знань і професійних навичок, психологічна грамотність і, звичайно ж, підтримка здорової атмосфери вдома і виховання дітей.

Однобічність поглядів спотворює сприйняття

Як підкреслила у своїй доповіді студентка НТУУ «КПІ» Катерина Саприга, зараз дуже багато говорять про права жінки; проте, при цьому часто забувають, що Бог створив чоловіка і жінку намісниками на Землі і розподілив між ними не лише права, але й обов'язки і сферу відповідальності. Чоловіки й жінки можуть досягти гармонійного і щасливого життя лише в співпраці один з одним, взаємодоповнюючи один одного в різних сферах життя.

Були проаналізовані й причини нерозуміння ролі жінки між ісламським світом і західною цивілізацією: адже для західних дослідників, що вивчають «жіноче питання» в ісламському світі, часто характерний упереджений підхід, що ґрунтується на критичному ставленні до Ісламу і культурних традицій народів, що сповідують його.

Соціально-активні мусульманки — реальність, а не міф

Особливий інтерес викликала доповідь Лідії Фриндак, яка розповіла про жінок-мусульманок, що досягли всесвітнього визнання в науці, бізнесі, економіці й ґалузі керівництва — адже про це чомусь говорять дуже рідко. Для багатьох стало одкровенням існування саудійських чиновниць, британської судді-мусульманки, мусульманки-лауреата Нобелівської премії. Всі вони живуть і працюють у країнах, які традиційно вважаються закритими та нівелюючими соціально-політичну роль жінки.

Чимале здивування багатьох присутніх викликала інформація, що в 7 столітті нашої ери, коли в більшості культур жінка була фактично безправною, халіф Умар ібн-аль Хаттаб призначив керівником торгівлі жінку, Аш-Шифа бінт Абдуллах Аль-Адавія, і вона керувала фінансами всього халіфату.

Конференція знайшла живий відгук у серцях учасниць. Гості з Молдови вважають запрошення на цей захід дуже важливим для себе. Іслам отримав у Молдові статус офіційно визнаної релігії менше року тому, і подібний досвід участі в конференції такого рівня дає можливість розширити знання молдавських мусульманок і дати їм зразок у налагодженні освітньої роботи серед жінок у себе на Батьківщині.

Танзіля Ісса з Донецька після виступу поділилася, що дуже вражена роботою організаторів і створеною ними атмосферою, яка одночасно налаштовувала на легкість і робочий лад.

Однозначним плюсом є добра взаємодія з аудиторією: навіть в доповідях на, здавалося б, знайомі всім теми, доповідачки змогли знайти ключі до сердець слухачів і подати матеріал цікаво й пізнавально. Не було місця нудьзі, позіхам, розмовам по телефону і нетерплячому погляданню на годинник — учасники дійсно цікаво і з користю провели час.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Жінка-мусульманка і громадські перетворення: круглий стіл у Сімферополі

У Харкові провели семінар із шаріату для активних мусульманок

Мусульманка стала однією із трьох володарок Нобелівської премії миру в 2011 році

У Харкові відбувся семінар-тренінг для мусульманок, які працюють на шляху Всевишнього

Українські мусульманки розвиваються й удосконалюються в ім'я Всевишнього

Мусульманки США та Канади успішно займають чільне місце в суспільстві

Відомий ісламський учений підтримав мусульманських жінок-політиків

Кандидат від Партії Поваги зробила «тиху революцію» у мусульманському середовищі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.