Мусульманки Києва зустрілися «під покровом благородства і краси...»

1
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Пані Дра Нініг Сунінгсіх Рохдіат
30.03.2010
Оцініть статтю: 
(512 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Комітет з питань жінок та сім'ї ВАГО «Альраїд», Жіноча громадська організація «Марьям» запрошує всіх бажаючих на весняну зустріч «Під покровом благородства і краси ...». Ті, хто відгукнувся на таке інтригуюче запрошення, змогли оцінити важливість даної зустрічі та її актуальність. Тим паче, що досвідом ділилася навіть Посол Індонезії в Україні.

Конференц-зала Ісламського громадського культурного центру в Києві 27 березня розквітла по-новому, і не тільки від вишуканих прикрас, але і від присутності настільки прихильної аудиторії. До речі, на зустрічі були присутні не лише мусульмани, але і багато людей, яких цікавить Іслам, його культура і вчення. Але найголовніше, зал був наповнений освіжаючими і приємними думками, що звучали з вуст добре підготовлених доповідачів. А налагоджений зворотній зв'язок у вигляді питань слухачів і відповідей на них пожвавив атмосферу для кращого сприйняття інформації.

Пророк Мухаммад (хай благословить його Аллах і вітає!) сказав: «Воістину, у кожної релігії є вдачу, і, справді, вдачу ісламу - скромність». Це ключовий доказ того, що скромність не є недоліком, а перевагою, що веде за собою нагороду від Всевишнього. Брак цієї чесноти призвів сучасне суспільство до плачевного стану. Проте мусульманське суспільство захищене від цього. «Послух Всевишньому, якщо він щирий, приносить полегшення і звільнення», - такий висновок другої доповідачки, яка не залишила сумнівів у тому, що одіяння благочестивої жінки - не привід для співчуття з боку оточуючих, а сильний доказ віри і слідування приписам Корану. Логічним продовженням цієї теми стало питання: Чи потребує звільнення вільна жінка? Комусь здається, що жінка в Ісламі пригнічена. Але їм не відомий той факт, що саме Іслам вперше надав жінці свободу і права (духовні, цивільні, соціальні, політичні). «Іслам не позбавив жінку свободи, хіба що тільки свободи розбещеності, непристойності й розпусти».

«У нинішньому світі жінка більше не хранителька вогнища, не вихователь майбутніх поколінь, а розмінна монета, красива етикетка для товару» - ця застережлива думка звучала в доповіді «Криза духовності сучасного світу: шукайте жінку? ..». Схоже, що жінка не на своєму місці, і реалізує себе, розкриває свій потенціал не так, як їй це за природою личить. Для дівчат нашої країни, де ця криза набирає розмаху, корисними були практичні поради про важливість сім'ї, про те, як вибирати супутника життя, як будувати відносини і як вступати в шлюб згідно норм Ісламу. Адже в Корані дуже поетичною мовою сказано: «Ваші дружини — одяг для вас, а ви — одяг для них» (Коран, 2:187).

Охоче і з великим інтересом присутні чоловіки і жінки слухали про державний устрій в Індонезії, і про становище жінки там. Досвід Індонезії показує, що жінка-мусульманка може робити значний внесок у розвиток держави. Цією інформацією люб'язно погодилася поділитися Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Пані Дра Нініі Сунінгсіх Рохдіат, залишивши в серцях київських мусульманок бажання і надію, що й у нашій країні стане настільки ж можливою вільна діяльність жінок, покритих хусткою, в усіх сферах суспільства.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

У Києві пройде традиційна весняна конференція «Під покровом шляхетності й краси...»

IX жіноча конференція в Криму

"Жінка майбутнього..." - традиційна весняна конференція

Весняна зустріч у київському Ісламському громадському культурному центрі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.