На Арафаті

1
Головною фразою мусульман під час паломництва стають слова: "Ляббейк аллахума" - «Ось я перед Тобою, о Аллах!"
17.11.2012
Оцініть статтю: 
(452 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

З самого ранку після здійснення ранкової молитви в день Арафа мільйони паломників рушили з табору в Міні в бік долини біля підніжжя гори Ар-Рахма. Серед потоку пілігримів в білому вбранні були також і українські паломники, з безупинними вигуками “Ляббейк” рухалися у бік долини Арафат.

Весь попередній день був присвячений підготовці до дня Арафата, незручні умови, втома, але в той же час спрямованість до милості Всевишнього, дуа - звернення до Аллаха, прагнення допомогти один одному, поділитися їжею і своїми знаннями, ось чим був знаменний весь день і вечір в Міні. Велика кількість паломників проявлялося особливо в місцях, призначених для здійснення обмивання перед молитвою. Великі черги ще раз нагадали прочанам про терпіння і про мету, задля якої вони прибули та готові жити групами в наметах, відмовившись від звичних умов і комфорту.

Прибуття на Арафат одразу стало для паломників знаменням від Всевишнього, через випробування в делікатній ситуації. На обумовленому заздалегідь організатором місці, де повинна була розташуватися група з України, з технічних причин розташувалися паломники з Марокко. Для деяких це було дійсно випробуванням, однак за повчанням глави української делегації шейха Імада, ситуація розрядилася, коли він нагадав обом делегаціям про ситуацію в часи Пророка Мухаммада, коли ансари ділилися з прибулими найдорожчим для себе майном, при цьому очікуючи тільки винагороди від Аллаха. Для багатьох це стало зворушливим моментом, який змусив побачити для себе справжні мету і завдання перебування в долині Арафат. У результаті в таборі, розрахованому на 200 паломників, розташувалося близько 400 осіб, і кожен поспішав поділитися саме своїм місцем.

За словами шейх Імада, вся дія Хаджу має особливе призначення, із звичайних умов з комфортом паломники переміщаються з кожним кроком до все більш складних умов, що по-справжньому показує щирість кожного, хто здійснює ритуали хаджу. Спочатку це були комфортабельні номери в мединському готелі, далі - дорога в Мекку більше 12 годин, готель у Мецці в околицях Заповідної мечеті, але зі значно менш комфортними умовами. Далі - поселення в таборі для паломників в Міні, де мандрівники практично перебувають в польових умовах, допомагаючи один одному, проявляючи справжні братерські відносини; переміщення в долину Міна, де умови перебування ускладнилися площею і стисненими умовами. Муздаліфа - це нічліг для пілігримів після дня Арафата під відкритим небом на піщаному грунті, дійсно, це - випробування щирості і самолюбства перед Всевишнім.
Весь цей благословенний день супроводжується Ляббейк та зверненням до Всевишнього. Нагадування і проповіді дали всім хороший настрій, серед паломників витала духовність, привітність і умиротворення, сльози з очей і схлипування при читанні дуа і звернень до Всевишнього, були кращим показником правильного настрою прочан.

Власний кореспондент в Саудівській Аравії.

Матеріали по темі:

Новини:

Щирість під відкритим небом

Прапор України: друг із Франції фанат Шевченка

Українські мусульмани люблять чистоту і закликають до неї інших

Українські паломники відвідали Медіну (ФОТО)

Українські паломники в Мецці не витрачають часу дарма

Мусульмани України прибули до Саудівської Аравії, щоб узяти участь у хаджі

Українські прочани вилетіли до Медіни прямим чартерним рейсом

Українська делегація у складі понад 160 прочан вже готова вирушити до Мекки

Статті:

Введення в хадж для віруючих інших релігій

Хадж в історії

Теги: Іслам в Україні, хадж, паломництво, українці, Мекка.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.