НЕК перевірить, чи пропагують статті «Обозревателя» та MAXIM ненависть до мусульман

1
«Я хотів просити членів комісії рішення прийняти таким чином, щоб висловити стурбованість появою статей, де мусульман звинувачують у якихось гріхах, пов'язаних із проблемами чи умовами життя європейських народів», - зазначив Костицький.
04.11.2010
Оцініть статтю: 
(301 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі перевірить статті про Іслам і мусульман в інтернет-виданні «Обозреватель» та журналі MAXIM на наявність ознак пропагування релігійної ворожнечі. Таке рішення було прийнято членами комісії на засіданні 3 листопада.

За словами голови НЕК Василя Костицького, до комісії звернувся голова духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім із приводу того, що в журналі MAXIM за червень 2009 року та на інтернет-порталі «Обозреватель» 16 листопада 2009 року були оприлюднені матеріали, які, на його думку, є образливими для мусульман, сіють релігійну ворожнечу й принижують послідовників Ісламу за релігійною ознакою. Зокрема, мова йде про публікації «Ислам откройся!» Матвея Вологжанина (MAXIM) та «Нетолерантная статья о мусульманах» Анатолія Шарія («Обозреватель»).

«Я хотів просити членів комісії рішення прийняти таким чином, щоб висловити стурбованість появою статей, де мусульман звинувачують у якихось гріхах, пов'язаних із проблемами чи умовами життя європейських народів», - зазначив Костицький.

Комісія вирішила звернутися до Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України та відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за висновками щодо наявності у цих текстах ознак пропагування релігійної ворожнечі.

Зауважимо, цей не перше звернення українських мусульман у Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі.

Так, у березні 2009 року Духовне управління мусульман України «Умма» і Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд» звернулися в НЕК із приводу планів відкриття у Києві нічного клубу з провокаційною назвою «Мекка». Також автори звернення висловили своє обурення із приводу обкладинки журналу ТОП-10, який зробив відкриття даного клубу темою обкладинки під назвою «Обережно, Мекка відкривається».

У свою чергу Комісія оперативно відреагувала на звернення мусульман столиці й сприяла забороні відкриття нічного клубу під священною ісламською назвою.

За матеріалами «Телекритика»

Посилання на тему:

Новини

Нацкомісія з моралі очистить мобільний контент в Україні

НЕК визнав висловлювання козачого отамана скандально відомої общини Соболь такими, що розпалюють національну ворожнечу

Газета “Блик” визнана винною у порушенні закону про суспільну мораль

НЕК розробляє критерії експертизи продукції ЗМІ

Статті

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.