НЕК розробляє критерії експертизи продукції ЗМІ

1
НЕК з питань захисту суспільної моралі ухвалить критерії визнання продукції ЗМІ такою, що пропагує релігійну ворожнечу чи неповагу до святинь. (Фото irs.in.ua)
24.12.2009
Оцініть статтю: 
(188 оцінки)
Теги: 
oksana
Зображення користувача oksana.

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі на своєму останньому засіданні 23 грудня схвалила у першому читанні проект Критеріїв віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції до такої, що пропагує національну та релігійну ворожнечу, неповагу до національних і релігійних святинь та ображає національну гідність, – повідомляє Інститут релігійної свободи.

У Національній комісії вважають, що прийняття таких Критеріїв дозволить забезпечити ефективну протидію порушенням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

Як повідомив заступник голови НЕК Геннадій Деревянчук: “Прийняття цих Критеріїв зумовлене необхідністю об’єктивної оцінки продукції, яка пропагує національну та релігійну ворожнечу, принижує або ображає націю чи особистість за національною ознакою, пропагує неповагу до національних і релігійних святинь”.

Слід зауважити, що даний документ розроблявся у межах державного нагляду за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

У проекті Критеріїв, які має у розпорядженні ІРС, серед іншого надається визначення термінів “розпалювання релігійної ворожнечі”, “розпалювання ворожнечі на релігійному ґрунті”, “релігійне упередження” та “злочин, мотивований расовою, національною та релігійною нетерпимістю та ворожнечею”. В особливій частині документу наводяться критерії національної та релігійної ворожнечі, неповаги до національних і релігійних святинь.

Ухвалений у першому читанні проект Критеріїв підготовлений членами Науково-консультативної ради при НЕК з питань релігії та національностей та спеціалістами апарату Національної комісії. Даний документ ще буде доопрацьовуватись для ухвалення у подальшому на черговому засіданні НЕК.

За матеріалами Інституту релігійної свободи

Посилання на тему:

Новини

Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання

Депутати Львівської облради закликають заборонити аборти в Україні

З 1 січня 2010 року заборонена реклама алкоголю та тютюну у друкованих ЗМІ

Верховна Рада остаточно заборонила гральний бізнес в Україні

За зберігання порнографії з метою збуту чи розповсюдження притягуватимуть до кримінальної відповідальності

Парламент України розгляне законопроекти з питань захисту моральних засад суспільства

Статті

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Примарні межі рукотворної моралі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.