Духовне управління мусульман Криму (ДУМК) вважає, що акція по незаконній установці уклінного хреста на в'їзді до Феодосії − це «непов'язана із релігією політична акція, метою якої є дестабілізація міжнаціональних і міжконфесійних відносин на півострові» напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу із Криму.
Про це сказано у заяві ДУМК, опублікованій на його офіційному сайті.
У муфтіяті зазначають, що у Феодосії «знову з вини кримського псевдокозацького руху назріває кризова ситуація». Для вирішення цього питання на місце виїжджали представники Меджлісу кримськотатарського народу і муфтій мусульман Криму Хаджі Еміралі Аблаєв.
«Як з'ясувалося, голова православних християн Криму Патріарх Сімферопольський і Кримський Лазар не має відношення до цієї події і не давав свого схвалення для установки хреста у Владиславівці», - сказано у заяві ДУМК.
«Очевидно, що цей привід використовують певні політичні сили – це непов'язана з релігією політична акція, метою якої є дестабілізація міжнаціональних і міжконфесійних відносин на півострові напередодні 18 травня – дня траурного мітингу, що збирає десятки тисяч кримських татар на центральній площі Сімферополя», - наголосили у муфтіяті.
Незаконно встановлений хрест демонтують у судовому порядку
Як повідомляє «Крим24», у минулу середу ввечері на в'їзді до Феодосії з боку села Владиславівки за ініціативою Феодосійського полку Міжнародного союзу козаків (МСК) без будь-яких узгоджень з властями був установлений уклінний хрест.
При цьому ідею установки розп'яття без дозвільних документів не схвалила й Українська православна церква Московського Патріархату, а благочинний Феодосії отець Михайло Ситенко заявив, що «козаки продемонстрували неслухняність».
Проте, козаки все ж таки знайшли священика, який, всупереч волі церкви, погодився освятити встановлене розп'яття. Ним виявився отець Іларіон, священик Російської Зарубіжної Православної Церкви, що має серед православного духівництва неоднозначну репутацію.
Мер Феодосії Олександр Бартенев і прокурор міста Данило Стадник також спробували переконати козаків не провокувати міжконфесійну напруженість і демонтувати незаконний об'єкт, але не були почуті.
«Свого часу у нашій раді було ухвалено міжконфесійне рішення: все, що стосується релігії, повинно робитися виключно згідно із законом, і установка будь-яких культових символів повинна проходити законну процедуру, як православних, так і мусульманських, – нагадав Бартенев. – Ми повинні жити по-добросусідськи: представники всіх релігій».
За інформацією офіційного сайту міської ради Феодосії, тепер мерія має намір добитися демонтажу незаконно встановленого хреста у судовому порядку.
За матеріалами «Крим24»
Посилання на тему:
Несанкціоновано встановлений хрест під Бахчисараєм перенесли на територію церкви
Кримські ЗМІ: Конфлікт навколо поклінного хреста під Бахчисараєм може сколихнути весь півострів