Новий поворот у справі про викрадення української журналістки: погрози на адресу всіх українців у Сирії

1
Журналістка Анхар Кочнєва викрадена в жовтні в Сирії.
14.12.2012
Оцініть статтю: 
(402 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Телеканал «Україна» в інформаційному випуску 13 грудня показав відеопослання викрадачів української журналістки Анхар Кочнєвої, в якому прозвучала погроза, що жоден українець, росіянин чи іранець не буде випущений з Сирії живим.

На відеозапису видно шість чоловіків із закритими обличчями і кулеметами, які стоять в темній кімнаті.


«Посольство України, посольство Росії, громадяни цих країн, а також іранці, відтепер будуть здобиччю і ціллю для всіх наших сил. Ми закликаємо не випускати ні українця, ні росіянина, ні іранця живими з Сирії, - говориться в українському перекладі аудіозапису, опублікованого «Событиями». - Ми говоримо це у відповідь на заяву МЗС України про шпигунку з України Анхар Кочнєву, яка носила зброю і була перекладачем для російських офіцерів».


Нагадаємо, днем раніше МЗС України закликав Дамаск негайно звільнити українку і попередив викрадачів Анхар Кочнєвої про відповідальність:


«Ми закликаємо владу Сирії до вжиття більш активних та дієвих заходів, спрямованих на визволення захопленої українки, а також очікуємо на конкретні результати такої діяльності. Україна вимагає негайного звільнення Ангар Кочнєвої та докладатиме рішучих зусиль для міжнародного засудження цього прояву насильства проти цивільної особи з відповідною кваліфікацією угруповання, що утримує українку, та притягнення винних осіб до відповідальності», - сказано в заяві МЗС України.


Консул Посольства України в Сирії Євген Ігнатовський так прокоментував ситуацію у справі про викрадення Анхар Кочнєвої:


«Ми вживаємо заходів, які я також не можу вам розкрити, тому що це питання – надзвичайно чутливе і не підлягає наразі оголошенню у ЗМІ. До того ж, це може негативно вплинути на долю нашої громадянки. У свій час, всі дізнаються, які заходи були проведені конкретно Посольством України в Сирії і Міністерством закордонних справ. Між тим, робота ведеться не лише в Сирії, але і в інших країнах: задіяна низка дипломатичних представництв щодо справи Кочнєвої. Питання перебуває на надзвичайно особливому контролі керівництва МЗС України і є найважливішим пріоритетом нашої роботи тут», - повідомив консул Посольства України в Сирії газеті «День».


Причина погроз на адресу українців в Сирії не очевидна. Якщо Росія та Іран підтримують сирійську владу, то щодо українців, швидше за все - зіграв фактор громадянства Кочнєвої, вважає дипломат. Тим більше, у неї український паспорт. Консул впевнений, що під час викрадення паспорт був при ній, тому легко було встановити її громадянство.


Тим часом, МЗС України не коментує відеозвернення, поки не встановить справжність відеозапису. Якраз цим зараз займається МЗС.


Анхар Кочнєва - позаштатний кореспондент агентства Утро.ру, автор багатьох російських видань, яка працювала на Близькому Сході як перекладач та журналістка, співпрацювала з багатьма російськими ЗМІ, в тому числі з телеканалами НТВ, РЕН-ТВ і Russia Today.


Кочнєва не приховувала свого різко негативного ставлення до сирійських повстанців, вважаючи їх бандитами і терористами. У своїх репортажах та інтерв'ю вона захищала позиції офіційного Дамаска, стверджуючи, що протести повстанців не можна називати масовими, а відеозаписи, що демонструють масштаби насильства з боку військ Асада, є постановочними. На думку багатьох спостерігачів, саме ця обставина могла послужити приводом для викрадення Анхар.


Викрадена бойовиками «Вільної сирійської армії» в жовтні 2012, Анхар Кочнєва може бути страчена до 13 грудня 2012. Про це повідомили рідним і колегам її викрадачі.


Анхар зникла на початку жовтня неподалік від міста Хомс, двічі за цей час її відеозвернення з'являлися в Інтернеті, вона просила уряди Росії та України виконати умови викрадачів. Люди, що добре знають Анхар, переконані, що заяви були зроблені під тиском.


Остання новина - загарбники зажадали 50 мільйонів доларів, в іншому випадку Анхар буде страчена в четвер 13 грудня 2012.


Анхар є громадянкою України, останні 20 років жила в Москві, її колишній чоловік і дочка - російські громадяни, мама Анхар палестинка, батько - українець.


За матеріалами ЗМІ


Матеріали по темі:


13.12.2012 - В’ячеслав ШВЕД: Росія більше не зможе перекривати кисень в усуненні Асада - Газета "День" №228, (2012)


05.12.2012 - Мухаммад Зайдійя: «Режим Асада вигнав священика-єзуїта за заупокійну месу по опозиціонеру ... хто після цього пригнічує християн?»


24.11.2012 - Сирійська революція: поворотний пункт розвитку


24.11.2012 - Число сирійських біженців перевищило 440 тисяч


10.07.2012 - «Точка неповернення»: в Росії згодні з «єменським сценарієм» догляду Асада. Що може отримати або втратити в цьому випадку Україна?


18.03.2012 - Переможна хода політичних партій поміркованого ісламу - визначна особливість сучасного етапу «Арабської весни»


29.02.2012 - Росія «грає у свої ворота» на сирійському полі


29.09.2011 - Близькосхідна політика України: нові виклики


29.02.2012 - Росія «грає у свої ворота» на сирійському полі


07.02.2012 - Мусульманські організації України виcловили солідарність з сирійським народом


17.04.2007 - В Дамаску відбудеться конференція з проблем мусульманського світу


Теги: міжнародні відносини, Анхар Кочнєва, Новини у світі, політика, Сирія, Асад

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.