Парламент ухвалив низку законопроектів, які стосуються питань свободи совісті та віросповідання

1
Другий зліва - Ахмад Олександр Левенець. (Фото Вадима Ревуна, «Телекритика»)
1
Парламентарі підтримали законопроект про мирні заходи (Фото: image.newsru.ua )
1
1
07.07.2009
Оцініть статтю: 
(608 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

На пленарному засіданні у середу, 3 червня 2009 року, Верховна Рада України за наслідками розгляду у сесійній залі ухвалила за основу кілька законопроектів, які стосуються питань свободи совісті та віросповідання. Як повідомляє Інститут релігійної свободи, одним із найважливіших з них є урядовий законопроект про порядок організації і проведення мирних заходів, який був підтриманий 228 голосами депутатів парламентської коаліції при необхідних 226.

Законопроект №2450 пропонує врегулювати механізм реалізації конституційного права громадян на мирні зібрання, визначивши порядок підготовки і проведення мирних зібрань, перелічених у частині першій статті 39 Конституції України та названих у проекті мирними заходами, а саме – зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

Ухваливши проект закону у першому читанні, депутати взяли запропонований текст за основу та доручили “Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин доопрацювати зазначений проект Закону України з урахуванням зауважень та пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи і внести його на розгляд у другому читанні”. У зв’язку з цим, представники українських Церков і експерти розраховують на те, що під час доопрацювання законопроекту у профільному Комітеті будуть враховані висловлені раніше зауваження до нього, що дозволить поліпшити умови реалізації віруючими громадянами свого права на проведення мирних зібрань.

Цього ж дня Парламент також розглянув у першому читанні проект Закону щодо забезпечення прав засуджених осіб в установах виконання покарань, який також був підтриманий та взятий за основу для подальшого доопрацювання.

Законопроект №2151-д передбачає внесення змін і доповнень до Кримінально-виконавчого кодексу України з метою підвищення захисту прав засуджених в установах виконання покарань шляхом поліпшення умов їх тримання та встановлення гарантій дотримання прав засуджених відповідно до європейських стандартів.

Проектом передбачається, що "дискримінація засуджених за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігійних, політичних та інших переконань, національного або соціального походження, майнового стану, сімейного становища, соціального стану або за іншою ознакою забороняється".

За матеріалами Інституту релігійної свободи

Посилання на тему:

Парламент України розгляне законопроекти з питань захисту моральних засад суспільства

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.