Повноцінна свобода віросповідання – це сила суспільства, результати міжнародної конференції

Небезпечні карикатури
1
На думку науковців і експертів, дотримання свободи віросповідання може бути значною силою задля запобігання конфліктів у суспільстві (Фото: irs.in.ua)
1
12.08.2010
Оцініть статтю: 
(132 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Кожне суспільство тільки виграє від забезпечення повноцінного і безперешкодного сповідання релігії та переконань. Таку думку висловили науковці і експерти, що зібралися 5-6 серпня у Великому конференц-залі НАН України на XV Міжнародну наукову конференцію, присвячену темі «Свобода релігії і демократія: старі і нові виклики», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відкрив конференцію академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАН України Олексій Онищенко. У своєму вітальному слові до учасників він відзначив важливість релігійної свободи для повноцінного розвитку особистості та задоволення її духовних потреб.

Академік зазначив, що в Україні свобода віросповідання утверджується в умовах поліконфесійності суспільства. Це підтверджується наявністю широкої мережі релігійних організацій у кількості більш ніж 35 тисяч, які у свою чергу представляють понад 50 різних конфесійних напрямків.

Вітаючи конференцію з боку іноземних гостей, директор Міжнародного центру права і релігієзнавства професор Коул Дьюрем (США) зазначив, що “плюралізм неможна від’єднати від демократичного суспільства – воно залежить від плюралізму”.

Міжнародний статус конференції цілком підтвердився чисельним представництвом науковців та експертів з різних країн світу – США, Росії, Німеччини, Франції, Норвегії, Словакії, Австрії, Білорусі та Казахстану.

Науковці, експерти, журналісти та представники конфесій обговорили теоретичні проблеми співвідношення демократії та свободи релігії, розглянули актуальні проблеми реалізації міжнародних правових норм у сфері релігії та шляхи практичної реалізації принципів свободи релігії у пострадянських країнах.

Під час конференції неодноразово звучала думка про те, що кожне суспільство тільки виграє від забезпечення повноцінного і безперешкодного сповідання релігії та переконань. На думку науковців і експертів, повага до цього основоположного права людини може бути значною силою задля запобігання, умиротворення та припинення конфліктів у суспільстві.

За результатами Міжнародної наукової конференції Відділенням релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України вже видано тематичне число наукового щорічника, в якому опубліковані всі доповіді та виступи, надані учасниками конференції. Результати обговорення проблемних питань під час самої конференції організатори планують видати окремою збіркою.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Утвердження свободи совісті і віросповідання – основа для формування толерантного суспільства, держпрограма

Глави українських конфесій закликають Прем'єр-міністра Азарова до діалогу та конструктивної співпраці

Нова парламентська коаліція декларує утвердження свободи совісті й віросповідання

Новий Віце-прем’єр з гуманітарних питань: Нам слід пам'ятати, що Україна – поліетнічна країна

Лавринович: Україна – поліетнічна і полірелігійна країна

Спроби обмежити релігійні свободи зустрінуть серйозний опір, - Ю.Решетніков

Представники Уряду, Парламенту та громадськості проаналізували стан та тенденції державно-конфесійних відносин в Україні у 2009 році

Стан релігійної свободи в Україні - на високому рівні

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.