Прем'єр-міністр Туреччини відвідає Україну

1
«Ми зараз зустрілися з прем'єр-міністром Реджепом Ердоганом і домовилися, що найближчим часом він буде з офіційним візитом в Україні», - повідомив глава української держави
08.06.2010
Оцініть статтю: 
(369 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган незабаром може відвідати Україну з офіційним візитом. Така домовленість була досягнута під час його зустрічі з президентом України Віктором Януковичем у вівторок в Стамбулі в перерві III саміту Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії, повідомляють «Подробиці».

«Ми зараз зустрілися з прем'єр-міністром Реджепом Ердоганом і домовилися, що найближчим часом він буде з офіційним візитом в Україні. І ми створимо стратегічну раду між Україною і Туреччиною на високому рівні, яку очолять прем'єр-міністр Туреччини і президент України», - повідомив глава української держави в інтерв'ю журналістам по завершенню зустрічі.

За словами Віктора Януковича, між двома країнами існує цілий ряд питань, щодо яких необхідно активізувати двосторонні відносини і, зокрема, провести заходи із залученням бізнесу, зокрема, бізнес-форуми.

Президент України відзначив, що, перш за все, мова йде про відновлення торговельно-економічного співробітництва і збільшенні обсягу товарообігу між двома країнами не менше ніж у два рази.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили питання співробітництва на шельфі Чорного моря щодо видобутку нафти і газу.

«Я вважаю, що до приїзду прем'єр-міністра Туреччини до України наша міжурядова група відпрацює пропозиції і це відкриє для нас можливість диверсифікації постачань енергоносіїв», - підкреслив Янукович.

Нагадаємо, раніше Україну з офіційним візитом відвідав міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу. Під час його візиту, сторони підтвердили свій намір про створення міждержавної стратегічної ради високого рівня і домовилися найближчим часом активізувати переговори щодо підготовки угоди про формування зони вільної торгівлі.

За матеріалами «Подробиці»

Посилання на тему:

Новини

Україна й Туреччина на шляху до стратегічного партнерства

Віктор Янукович запросив прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана на інаугурацію

Туреччина й Україна спростять візовий режим

В Україні збудували мечеть на честь Сулеймана Великого і Роксолани

Статті

Пріоритети нової української влади: огляд перших кроків

Наріжний камінь добросусідських відносин українського і турецького народів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.