Президента закликали вирішити конфлікт із Соборною мечеттю у Сімферополі

1
Затягування будівництва Соборної мечеті є прикладом «дискримінації українською державою кримськотатарського народу за релігійною ознакою».
13.03.2010
Оцініть статтю: 
(163 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Голова фракції «Курултай-Рух» у Верховній Раді Криму Ремзі Ільясов закликав Президента України Віктора Януковича сприяти у вирішенні конфлікту навколо будівництва Соборної мечеті на вулиці Ялтинська у Сімферополі.

У відкритому листі депутата Президентові, текстом якого володіє агентство е-Крим, говориться, що затягування будівництва мечеті є прикладом «дискримінації українською державою кримськотатарського народу за релігійною ознакою». «Чим більше питання будівництва Соборної мечеті буде затягуватися, тим більше поколінь мусульман виявляться утягненими в цей дивний конфлікт із владою. І тим складніше буде знайти з нього вихід», - попередив Р. Ільясов.

Він уважає, що «ситуація, що склалася в Сімферополі, привела до того, що сьогодні Соборна мечеть сприймається кримськотатарським народом більше як символ боротьби за свої права і свободи, насамперед, свободу совісті, тому що Сімферопольська міська рада протягом уже дванадцяти років створює перепони в реалізації мусульманами Криму своїх законних прав».

Депутат висловив сподівання на те, що «інтуїція й досвід» дозволять В. Януковичу звернути увагу на проблему. «Дискримінаційна й руйнівна політика більше не може тривати. І не буде! Така позиція більшості мусульман України», - заявив Р. Ільясов.

Як повідомлялося раніше, голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов заявив, що кримські татари не мають наміру уступати в суперечці із владою Сімферополя щодо місця передбачуваного будівництва Соборної мечеті. Міська влада виступає проти будівництва на Ялтинській, оскільки вважає, що у випадку розміщення тут Соборної мечеті дорога на південний берег Криму може виявитися заблокованою.

Відновлення прав кримськотатарського народу

Крім того, голова фракції «Курултай-Рух» закликав Віктора Януковича припинити «порочну практику центральних органів держвлади ігнорувати й перекладати відповідальність за долю кримськотатарського народу - автохтонного народу Криму, винятково на плечі республіканської влади й органів місцевого самоврядування автономії», передає інформагентство QHA.

Ільясов вказав на відсутність повної політичної реабілітації кримськотатарського народу, що можлива лише із прийняттям адекватного Закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». Він вказав на проблематичність повернення кримських татар на Батьківщину з місць депортації через невідповідність національного законодавства положенням Бішкекської угоди.

У своєму листі кримський депутат також нагадав про проблему кримськотатарської мови. Зокрема, він підкреслив необхідність надання кримськотатарській мові статусу однієї з офіційних мов у Криму й забезпечення її функціонування у всіх сферах громадського життя півострова, відновлення на території Криму історичної топоніміки, рішення земельної й соціально-економічної проблем.

Нагадаємо, що з проханням сприяти рішенню земельного питання до Президента України звернулася також кримськотатарська громадська організація «Авдет».

За матеріалами е-Крим і QHA

Посилання на тему:

До Кабміну України надійшов проект програми облаштування депортованих

Кримські татари просять Віктора Януковича сприяти виділенню земельних ділянок

В парламенті зареєстрований законопроект, що передбачає повернення майна депортованим

Влада визнає невирішення питання по Соборній мечеті помилковим, але ніяких дій не вживає

Держава повинна змусити владу Сімферополя вирішити питання будівництва Соборної мечеті

Бабенко наполягає, щоб Соборну мечеть побудували на Луговій

Земельна ділянка для будівництва Соборної мечеті повинна бути виділена, - позиція НРУ

Сімферопольські комуністи проти будівництва Соборної мечеті на Ялтинській

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.