Рада міністрів Криму зареєструвала опозиційні кримському Муфтіяту релігійні організації

1
На засіданні Ради міністрів АРК 13 листопада 2012 зареєстровано статути чотирьох релігійних організацій, опозиційних кримському Муфтіяту.
14.11.2012
Оцініть статтю: 
(697 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Рада міністрів Криму зареєструвала статути одразу чотирьох релігійних організацій Духовного центру мусульман Криму (ДЦМК). Відповідну постанову було прийнято сьогодні на засіданні уряду автономії.

Як повідомляє crimeantatars.org з посиланням на «АН - Крим», Радмін на основі заяв прийняв рішення про реєстрацію статутів релігійних громад ДЦМК «Яни-Хаят» (село Тимошенко, Красногвардійський район), «Ак'ік'ат-Елу» (село Партизанське, Сімферопольський район ), «Джемааті» (Алушта) і «Джемат» (село Воробйове, Сакський район).

Відповідно до постанови, Міністерству культури АРК доручено повідомити заявникам про прийняте рішення та про необхідність інформування Радміну у семиденний строк про припинення діяльності релігійної громади, зміну керівництва і місця знаходження (юридичної адреси) релігійної громади; забезпечити видачу свідоцтв про реєстрацію статутів релігійних громад, проінформувати відповідні органи виконавчої влади про реєстрацію статутів релігійних громад, внести відповідні зміни до реєстру релігійних громад, які діють на території Криму.

Як відомо, Духовний центр мусульман Криму (голова - Ридван Велієв) входить до сфери управління Духовного управління мусульман України, керівником якого є шейх Ахмад Тамім. Між ДУМУ і Духовним управлінням мусульман Криму (ДУМК), очолюваним муфтієм Еміралі Аблаєва, існує багаторічний конфлікт за право впливу на кримських прихильників ісламу.

У лютому 2011 року, через два місяці після реєстрації ДЦМК, офіційно визнаний духовний центр кримських мусульман розцінив появу фактично альтернативного муфтіяту як прагнення створити «черговий осередок напруженості і дестабілізації в Криму і Україні».

«Створення в Криму паралельного муфтіяту - спроба насильно впровадити в сферу духовного управління життям мусульман Криму абсолютно чужу і агресивну ідеологію хабашизму, засновану на методах розколу мусульманського суспільства на протиборчі угрупування», - говорилося тоді у зверненні ДУМК до органів влади.

За матеріалами crimeantatars.org

Матеріали по темі:

Новини:

ДУМК звинувачує владу у спробах розколоти мусульман Криму

ДУМК рішуче засудив створення у Криму паралельного муфтіяту

Муфтіят Криму продовжує активізацію релігійних громад

Статті:

Муфтіят Криму прокоментував заяву Айдера БулатоваІслам у Криму. Сучасні аспекти розвитку

Теги: Іслам у Криму, Муфтіят Криму, ДУМК, ДЦМК, релігійні організації, хабашити


Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.