Суд задовольнив позов щодо Соборної мечеті в повному обсязі

1
«Ми наполягали на тому, що дані рішення міської ради незаконні. Суд, у свою чергу, погодився з позицією ДУМК і задовольнив позов у повному обсязі», - розповіла Х.Мамутова
14.05.2010
Оцініть статтю: 
(350 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Господарський суд Криму задовольнив у повному обсязі з урахуванням доповнень, які були внесені з боку Духовного управління мусульман Криму, позовну заяву щодо виділення в Сімферополі земельної ділянки під будівництво Соборної мечеті. Про це інформагентству QHA повідомила адвокат, який представляє в суді ДУМК, Хатідже Мамутова.

Вона зазначила, що доповнення стосувалися скасування рішення міської ради Сімфрополя, які були прийняті в 2008 році. Відповідно до цих рішень, місце будівництва Соборної мечеті пропонувалося перенести на вул. Лугову, 6 (Сімферополь) і розбити на ділянці, розташованій за адресою вул. Ялтинська, 22, парк «Ювілейний».

«Ми наполягали на тому, що дані рішення міської ради незаконні. Суд, у свою чергу, погодився з позицією ДУМК і задовольнив позов у повному обсязі», - розповіла Х.Мамутова.

За її словами, Духовне управління було змушене йти через судові інстанції, оскільки всі необхідні документи щодо виділення земельної ділянки під Соборну мечеть були підготовлені та процедури були дотримані.

«Проте деяким політичним силам менше за все хотілося стабільності. Напевно, також проглядалися в даному питанні комерційні інтереси, оскільки дана земельна ділянка знаходиться на такому місці, яке можна вважати воротами міста», - зазначає адвокат.

Крім того, Х. Мамутова проінформувала, що якщо міська рада не оскаржить рішення Господарського суду Криму і воно залишиться в силі, то місцева влада повинна укласти з ДУМК договір оренди.

«Якщо міськрада цю вимогу не виконує, то в рішенні міститься вказівка, що передбачає у разі не укладання договору оренди, набуття чинності договору в редакції позивача», - підкреслила Мамутова.

Як зауважила адвокат, у разі добровільного невиконання відповідачем рішення суду, ДУМК має пройти коло реєстрації договору та внести у відповідні реєстри і лише після цього приступати до будівництва.

«Як буде вести себе влада поки що невідомо.Раніше вони робили все, щоб цей договір не був зареєстрований і в буквальному сенсі «вставляли палиці в колеса» на кожному етапі процесу оформлення документів. Ми ніяких важелів не маємо, крім правових. Тому, якщо міська влада буде ігнорувати рішення суду, то ми будемо далі звертатися до органів прокуратури, суду тощо. Але поки стоїть питання, чи буде міська рада оскаржувати рішення Господарського суду Криму чи ні», - резюмувала Мамутова.

Нагадаємо, в 2004 році сесією Сімферопольської міськради було ухвалено рішення про узгодження Духовному управлінню мусульман Криму місця розташування та розмірів земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті в районі вулиці Ялтинської, 22. Однак пізніше депутати відмовили у відведенні земельної ділянки за зазначеною адресою. У 2008 році вони погодили місце розташування мечеті на ділянці по вулиці Луговій, 6, а в лютому цього ж року Сімферопольська міськрада визнала земельну ділянку в районі вул. Ялтинської, 22 і прилеглу до неї зону лісопарковою.

29 квітня цього року мер міста Сімферополя Геннадій Бабенко заявив, що рішення про виділення земельної ділянки під будівництво Соборної мечеті в районі вул. Ялтинської, 22 знаходиться у стадії підготовки.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Господарський суд Криму прийняв позитивне рішення по ділянці під Соборну мечеть

Питання виділення землі під Соборну мечеть знаходиться на стадії підготовки, - мер Сімферополя

Ситуація з Соборною мечеттю у Сімферополі відзначена в доповіді Держдепартаменту США

Президента закликали вирішити конфлікт із Соборною мечеттю у Сімферополі

Влада визнає невирішення питання по Соборній мечеті помилковим, але ніяких дій не вживає

Бабенко наполягає, щоб Соборну мечеть побудували на Луговій

Сімферопольські депутати свідомо затягують питання будівництва Соборної мечеті, - Р. Чубаров

ДУМ Криму вважає замовленим рішення Верховного суду стосовно Соборної мечеті в Сімферополі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.