У Саудівській Аравії відбулася зустріч представників ВАГО «Альраід» і ДУМУ «Умма» з Верховним Муфтієм Саудівської Аравії

У Саудівській Аравії відбулася зустріч представників ВАГО «Альраід» і ДУМУ «Умма» з Верховним Муфтієм Саудівської Аравії
26.11.2012
Оцініть статтю: 
(224 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Сторони обговорили актуальні питання співробітництва та налагодження механізму взаємодії ДУМУ «Умма» з Верховною радою улемів і Постійним комітетом наукових досліджень і видання фетв Королівства Саудівської Аравії. Обидві вищезазначені структури об'єднують найвідоміших знавців теоретичних і практичних сторін Ісламу, і така співпраця є значним кроком вперед для мусульман України.

Перед від'їздом на Батьківщину української делегації паломників, які вчинили Хадж в 2012 році, глава діючого в рамках ДУМУ «Умма» Шаріатського комітету шейх Імад Абу-р-Руббіа, зустрівся з Верховним Муфтієм Саудівської Аравії шейхом Абдулазіз аль-Аш-Шейх. Ця зустріч відбулася завдяки домовленості, досягнутої між представниками ВАГО «Альраід» і Посольством Королівства Саудівська Аравія в Україні.

Шейх Імад коротко розповів про ситуацію мусульман в Україні та історію розвитку деяких мусульманських об'єднань, що почалася з волонтерської діяльності студентів-мусульман з різних країн. Ця діяльність вилилася в створення громад і релігійних організацій, які пізніше об'єдналися у ВАГО «Альраід» і ДУМУ «Умма» та інші організації.

«Ми вважаємо себе послідовниками Міжнародного союзу мусульманських учених, тому ми б хотіли підтримувати зв'язки з Вами як з активним членом цієї структури» - зазначив шейх Імад.
У свою чергу Абдулазіз аль-Аш-Шейх підтвердив готовність налагодити механізм обробки найактуальніших іі найгарячіших питань та вироблення відповідей на них з урахуванням європейських реалій і менталітету.

Від ентузіазму студентів-мусульман - до серйозних звершень

Шейх Абдулазіз ознайомився з реаліями життя українських мусульман і їх активною позицією на прикладі діяльності ВАГО «Альраід», яка, будучи створеною на голому ентузіазмі студентів-мусульман, з самого початку свого існування підтримувала зв'язок з усіма представниками мусульманських країн, дипломатичними особами і міжнародними організаціями, такими як Федерація ісламських організацій Європи (FIOE), Європейська рада з фетв і досліджень та ін.

У даний момент Асоціація досягла вражаючих результатів: 8 Ісламських культурних центрів, будівництво та реконструкція понад 150 мечетей, опіка над більш ніж 2 000 сиріт, проведення Міжнародного конкурсу читців Корану...

Робота «Альраїд» спрямована як на мусульман України (підвищення рівня релігійних знань, задоволення ритуальних потреб громадян), так і на все суспільство, що складається в основному з немусульман (громадські акції, соціальна ініціатива, допомога нужденним, благодійні проекти, спортивні та культурно-просвітницькі заходи). Співробітники Асоціації невпинно трудяться, щоб донести неспотворену інформацію про Іслам до якомога ширшого кола людей і налагодити плідну співпрацю з представниками інших конфесій та світоглядів.

«Альраїд» давно стала тією ініціативною групою, яка організовує всеукраїнські та міжнародні конференції, семінари та інші наукові заходи за участю органів державної влади, громадських та духовних лідерів, розвиває наукову діяльність і співпрацює з багатьма науковими центрами та вченими. ВАГО «Альраід» отримала численні нагороди, подяки та грамоти від представників державних органів.

Українська ініціатива щодо поліпшення організації Хаджу

Шейх Імад Абу-р-Руббіа від імені українських паломників висловив щиру подяку королю Саудівської Аравії Абдаллі, Міністерству з Хаджу і всім структурам, зусиллями яких організовано безпечне і комфортне одночасне перебування 4 - 5 млн. паломників на порівняно невеликій території. Однак, враховуючи різні складності та обставини, які неможливо передбачити, існують труднощі.
Глава української делегації виступив з пропозиціями про поліпшення організації хаджу та удосконалення інфраструктури обслуговування прочан. Зокрема, він підняв проблему прибирання сміття, яку українські прочани вже не перший рік прагнуть допомогти вирішити, проявляючи ініціативу по самостійній прибирання свого табору.

Він підкреслив, що для багатьох мусульман Хадж - це головна подія в житті, і їх найчастіше єдиний в житті приїзд затьмарюється купами сміття, яке залишають мільйони прочан протягом паломництва. Можливо, проблема могла б бути вирішеною, якби лекції про важливість турботи про навколишнє середовище і чистоти в Ісламі були включені до обов'язкової програми з попередньої підготовки паломників? Цей метод був успішно перевірений ось вже другий рік поспіль всередині самої української делегації, і кожного разу паломники абсолютно добровільно, прагнучи лише вдоволення Всевишнього, брали участь у прибиранні свого табору і заражали своїм прикладом сусідні табори паломників з інших країн.

Під час зустрічі було також піднято питання про розбіжність у календарях Саудівської Аравії і Туреччини, що розділяє віруючих у питанні початку і закінчення місяця посту, обрядів Хаджу і святкування Ід-аль-Фітр і Іда-аль-Адха (Ураза-байрам і Курбан-Байрам).

Біографічна довідка

Шейх Абдулазіз ібн Абдулла ібн Мухаммад ібн Абдуллатіф аль-Аш-Шейх народився в 1943 році в ер-Ріяді. З народження страждаючи від проблем із зором, він повністю осліп у 1960. Однак, це не відбило його потягу до знань і розуміння наук: він почав вивчати Коран в мечеті Ахмад бін Санаан, і вже у 12-річному віці вивчив його напам'ять. Він прагнув бути присутнім на зборах вчених, щоб ввібрати від них якомога більше знань. У 1954 році Абдулазіз аль-Аш-Шейх перевівся в Інститут Імам ад-Да'уа, в якому закінчив факультет Шаріату в 1962 р. Дипломну роботу цей цілеспрямований юнак захищав, вже будучи незрячим.

Після цього шейх викладав у цьому інституті аж до 1971 року, коли він був запрошений викладати на факультет Шаріату університету ІАМАМ Мухаммада в ер-Ріяді. Там він пропрацював до 1991 року.
Він був призначений членом Верховної Ради улемів в 1986, а в 1995 - членом Постійного комітету наукових досліджень і видання фетв КСА та заступником Верховного муфтія Королівства.

З 1993 року шейх почав брати активну участь у радіопрограмі «Нурун 'аля ад-Дарбу», відповідаючи на питання слухачів, проводив уроки в Центральній мечеті Імама Турки ібн Абдуллах, брав участь у семінарах, лекціях, дискусіях по захисту дисертацій.

Після смерті свого начальника муфтія шейх Ібн База, Абдулазіз аль-Аш-Шейх став Верховним муфтієм Королівства Саудівська Аравія, а також очолив Верховну Раду улемів і Постійний комітет наукових досліджень і видання фетв Королівства Саудівської Аравії.

За матеріалами ВАГО «Альраід»

Матеріали по темі:

30.03.2012 - Відбулася зустріч голови ВАГО «Альраїд» та голови Меджлісу

28.02.2012 - Збори громад ДУМУ «Умма» відвідав з дружнім візитом муфтій Криму

20.10.2011 - Україна сподівається на нову якість взаємин з Саудівською Аравією

22.09.2011 - Муфтіяти Криму й Литви підпишуть угоду про співробітництво

Теги: співпраця, ДУМУ "Умма", Україна, Саудівська Аравія, Новини у країні, Іслам в Україні, Альраїд

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.