У Сімферополі діти за допомогою футболу боролися з расизмом, ісламофобією та ксенофобією - перемогла дружба

1
Юні футболісти показали расизму червоні картки
26.01.2011
Оцініть статтю: 
(215 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

22 січня поточного року в Сімферополі відбувся дитячий футбольний матч у рамках Європейського тижня боротьби з расизмом. У змаганнях взяли участь як кримськотатарські діти, так і юні представники російськомовного населення Криму.

Матч пройшов у спортивному комплексі Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, котрий з огляду на суспільну значущість заходу люб'язно надав приміщення для гри. Організатором матчу виступили представники кримської громадської організації «Інститут громадянського суспільства» із Сімферополя, які отримали міні-грант на проведення в Криму подібного футбольного матчу в рамках реалізації проекту FARE та Асоціації «NEVER AGAIN».

«Найголовнішою метою заходу є протидія проявам расизму, ісламофобії, ксенофобії та різних форм дискримінації на території Автономної Республіки Крим, а також зміцнення міжетнічної злагоди та дружби між дітьми різних національностей», - повідомив на початку заходу голова організації Рустем Аблятіф.

Примітно, що запрошені заздалегідь політичні та громадські діячі Криму на захід не прийшли.

У футбольному матчі змагалися діти 1995-96 р. народження - це учні Кримського республіканського інтернату-гімназії для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки АРК (с. Буюк-Сюйрен (Танкове), Бахчисарайського району) та вихованці дитячо-юнацької футбольної школи спортивного клубу «Таврія» (Сімферополь).

Причому команди були етнічно змішаними за складом, щоб уникнути будь-яких натяків на протистояння дітей різних національностей.

За підсумками змагання, вихованці СК «Таврія» здобули перемогу з рахунком 4:0.

Однак, як зазначили організатори, перемога не має значення, тому що діти боролися з расизмом, і головне, що перемогла дружба.

Учасники заходу отримали кубки та заохочувальні призи.

Варто відзначити, що з хлопцями провели флеш-моб, під час якого росповсюджувалися інформаційні буклети, наклейки і постери «Футбол без расизму», «Очистимо стіни: Як розпізнавати і протидіяти графіті ненависті», «Радій різноманітності», «Стань собою - переможи нетерпимість», частина яких надані Європейською мережею проти расизму, фашизму та на підтримку мігрантів і біженців «UNITED for Intercultural Action»(Нідерланди), а частина - рекламна продукція кримськотатарською та російською мовами, підготовлена«Інститутом громадянського суспільства».

Так, усі юні футболісти та гості заходу одночасно підняли червоні картки з написом «Покажи расизму червону картку / Ирк'чилик'к'а к'ирмизи к'артни косьтер», показуючи, що вони проти проявів расизму, ісламофобії, ксенофобії та різних форм дискримінації.

По завершенні матчу, на дітей чекав сюрприз - величезний торт у вигляді футбольного поля із закликом російською і кримськотатарською мовами: «Скажімо ні расизму та ісламофобії / Irqзlqqa ve islamofobiaga yoq sцylecekmiz».

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Програма зі зниження рівня ксенофобії реалізується в Сімферополі

Кримську молодь навчатимуть толерантному ставленню до різних національностей

Табір «Джерела толерантності» - міжкультурний діалог для дітей

Рада Європи розпочинає в Україні кампанію проти дискримінації

Видано перший в Україні навчальний посібник з толерантності для студентів

Міжнародний фонд «Відродження» оголосив в Криму конкурс «Толерантна Україна»

В Україні поширюватимуть цінності культурного розмаїття

В Луганську стартував проект з міжнаціональної та етнічної толерантності

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.