У Софіївці розпочато будівництво мусульманського духовного комплексу

1
28 червня у с. Софіївка Сімферопольського району відбулося урочисте закладання фундаменту майбутнього мусульманського духовного комплексу з мечеттю (Фотограф: Енвер Абібула)
30.06.2009
Оцініть статтю: 
(472 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вчора, 28 червня, у с. Софіївка Сімферопольського району відбулося урочисте закладання фундаменту майбутнього мусульманського духовного комплексу з мечеттю.

Захід відвідали Муфтій Криму хаджі Еміралі Аблаєв та перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров.

Як розповів QHA голова місцевої мусульманської громади Сервер Асанов, дня, коли в селі почнеться будівництво мечеті, вся громада чекала кілька років. За його словами, більше трьох років Сімферопольська райдержадміністрація під різними приводами відмовляла у виділенні ділянки.

«Однак при особистому сприянні заступника голови Рескомзему Енвера Джемаледдінова, наприкінці минулого року нам виділили 0,9 га для будівництва комплексу», - повідомив С. Асанов.

Потім, як відзначив голова мусульманської громади, у селі був оголошений добровільний збір коштів на будівництво центру і після того, як почали надходити перші кошти, почалися підготовчі роботи до будівництва.

«Ми довго шукали спонсорів, але вирішили не чекати допомоги ззовні і почали зводити комплекс самотужки. Слава Аллахові, місцеве населення позитивно відреагувало на благодійну ініціативу, і активно робило пожертвування», - сказав С. Асанов.

Муфтій Криму Е. Аблаєв, спілкуючись із жителями села, які зібралися на церемонії закладання фундаменту, заявив, що Духовне управління мусульман Криму обов'язково допоможе громаді у пошуках спонсорів, які посприяють у будівництві комплексу.

«Муфтіят зробить все, що в його силах, щоб допомогти громаді», - заявив Е. Аблаєв.

Надати допомогу пообіцяв і Р. Чубаров, який відзначив, що мусульманська громада Софіївки може стати прикладом для інших громад у тому, як спільно можна вирішувати місцеві проблеми.

Бажаючі зробити свій вклад у будівництво мусульманського комплексу у Софіївці, що складатиметься з мечеті і мектебе, можуть перераховувати кошти на наступні реквізити:

Сімферопольське міське відділення «Ощадбанку» № 39

МФО: 38 40 16

ОКПО: 34303261

№ рахунку одержувача (у гривнях): 260 033 01 21 034

Для інвалют: 260 053 01 101 034

Власник рахунку: Мусульманська релігійна громада «Ітіфак»

Голова: Асанов Сервер

Тел. С. Асанова: 8098 573 81 15

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Миколаївські мусульмани знову добиваються дозволу на будівництво мечеті. Спонсори вже знайдені

В Криму буде свій ісламський університет

Каплицю можна, а мечеть ні? Будівництво культових об'єктів у с. Мирне

Мер Сімферополя не проти будівництва Соборної мечеті, але в іншому місці

В Києві почалося будівництво першого в місті мінарету

Медресе у м.Старий Крим відкриють до нового навчального року

Земельний скандал навколо мечеті у Красноперекопському районі майже врегульований

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.