Україна сподівається на нову якість взаємин із Саудівською Аравією

1
В Україні «надають історичного значення» першому в історії українсько-саудівських відносин візиту до Києва делегації Консультативної Ради КСА. (фото Golos.com.ua)
20.10.2011
Оцініть статтю: 
(249 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Візит глави законодавчої влади Саудівської Аравії має відкрити нові перспективи для взаємовигідної співпраці наших держав у різних сферах. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у четвер під час зустрічі з Головою Консультативної Ради Королівства Саудівська Аравія шейхом Абдаллою Аль Аш-Шейхом.

Керівник українського парламенту зазначив, що в Україні «надають історичного значення» першому в історії українсько-саудівських відносин візиту до Києва делегації Консультативної Ради КСА, і сподіваються, що він започаткує нову якість двосторонніх взаємин.

Співробітництво

Голова Верховної Ради висловився за необхідність активізації двосторонніх взаємин в економічній сфері, висловивши переконання, що нинішній візит, а також Четверте спільне засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, яке відбулося у Києві 18-19 жовтня ц.р., дозволить розширити базу для такої співпраці.

Він також повідомив, що вчора український парламент ратифікував Угоду між Урядом України та Урядом КСА про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях.

На думку В.Литвина, серед перспективних напрямків співпраці - авіація та космонавтика, енергетика, сільське господарство, інфраструктурне будівництво, машинобудування та транспорт.

У свою чергу, шейх Абдалла Аль Аш-Шейх заявив про готовність Консультативної Ради до активізації міжпарламентської складової двосторонніх взаємин і відзначив, що у відносинах між Україною й Саудівською Аравією немає проблемних питань.

Голова саудівського парламенту запросив В. Литвина відвідати королівство з відповідним візитом.

Недовіра

Разом із тим, слід зазначити, що саудівська сторона не довіряє системі вищої освіти в Україні. Про це стало відомо після того, як Міністерство вищої освіти КСА суворо заборонило підтверджувати дипломи своїх громадян, отримані у яких би то не було українських ВНЗ.

Рішення було прийнято після того, як у ході кількаразових перевірок вітчизняних вузів делегаціями міністерства були виявлені численні порушення.

За матеріалами прес-служби Верховної Ради України

Посилання на тему:

Саудівська Аравія не визнає українські дипломи

Саудівська Аравія готова інвестувати у сільське господарство Криму

Україна й Саудівська Аравія домовилися про співробітництво у космічній сфері

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.