Українці знайомляться з ісламом за допомогою арабської мови

Представник Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» й інспектор шкіл арабської мови доктор Шаді Отман (посередині)
30.10.2009
Оцініть статтю: 
(250 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

 

Школи з вивчення арабської мови здобувають все більшу популярність серед українських інтелектуалів, допомагаючи їм знайомитися з ісламом і ісламською цивілізацією.

 

«Арабська, мова Корану, для багатьох українців стала «вікном» в іслам», говорить співробітник Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» й інспектор шкіл арабської мови доктор Шаді Отман.

За його словами, такі школи допомагають багатьом українцям краще зрозуміти мусульманську віру.

«Школи стали для нас одним зі способів проповідування толерантності ісламу і демонстрації його справжніх цінностей», - сказав він.

Ось уже три роки на території України функціонують 45 безкоштовних шкіл, у яких викладають арабську мову, східну культуру й ісламські науки.

Більшість учнів таких шкіл - студенти і викладачі вузів, які приходять на заняття раз на тиждень.

«Багато українців приходять до нас, щоб краще пізнати арабську культуру і, таким чином, мають можливість спілкування з арабськими студентами українських університетів, - говорить доктор Шаді Отман. - Інші хочуть більше дізнатися про іслам».

На Україні проживає близько двох мільйонів мусульман, які становлять близько 4% населення країни. Тут налічується до 200 мечетей і 20 ісламських центрів.

Багато українців, відвідуючи арабські школи, змінюють свою думку про іслам.

«За допомогою місцевих і міжнародних ЗМІ у мене склалося негативне уявлення про іслам, - розповідає студентка університету Ірина Сладкіх. - Але коли я почала ходити у школу, все змінилося».

Медик Ігор Власов стверджує, що завдяки школі йому вдалося краще зрозуміти арабський світ. «Мені здається, тепер я знаю багато про іслам і мусульман», - говорить він.

Завдяки школам українці стали краще розуміти релігію мусульман.

«Прийшовши у школу, я відкрила для себе нове обличчя ісламу, - розповідає викладач вузу Юлія Бондінія. - Тому я привела сюди двох колег».

Студентка третього курсу медичного факультету Вікторія прийшла у школу, щоб краще пізнати арабську культуру.

«Тепер я відчуваю, що школа стала невід'ємною частиною мого життя», - говорить дівчина.

За матеріалами ІсламОнлайн

Посилання на тему:

В київській школі арабської мови «Ан-Нур» розпочався новий навчальний рік

Новий семестр у школі "Ан-Нур"

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.