Українські паломники відвідали Медіну (ФОТО)

Українські паломники відвідали Медіну (ФОТО)
28.10.2012
Оцініть статтю: 
(412 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Українська делегація пробула в Медині майже 5 днів, і сьогодні вранці направилася до Мекки. Про цьогорічний хадж українських мусульман розповідає наш власний кореспондент у Саудівській Аравії.

У перший же день в Медіні, як тільки поселилися в готелі неподалік від самої мечеті Пророка, паломники відразу ж поспішили в мечеть на молитву-вітання, нічну молитву і привітати Пророка Мухаммада біля його могили.

Після відпочинку на другий день увечері провели організаційні збори, де обговорили основні питання програми перебування в Медіні та Мецці.

У п'ятницю українським прочанам вдалося бути присутніми на п'ятничній молитві в самій мечеті Пророка, яка була переповнена віруючими і прочанами з усього світу. Після обіду керівник української делегації шейх Імад Абу Арруб організував для всіх бажаючих екскурсію по мечеті Пророка.

Увечері була проведена ознайомча та практична лекція про основні положення хаджу. Паломники мали можливість отримати відповіді на всі їхні запитання (лекцію читав Тарік Сархан, завідуючий відділом по ознайомленню з ісламською культурою).

У неділю ввечері Тарік підняв духовну тему значення хаджу для віруючого, таким чином підготувавши українських мусульман до здійснення такого важливого обряду.

У суботу організатори провели для паломників цікаву екскурсію по значимим історичним місцям Медіни. Рано вранці три автобуси повезли українську делегацію в мечеть Куба, першу мечеть побудовану Пророком Мухаммадом. Дізнавшись, що за молитву тут у два ракяат обіцяно винагороду як за вчинення умри, паломники поспішили помолиться, наслідуючи приклад Пророка, який спеціально приїжджав у суботу щоб помолитись в мечеті Куба. Варто відзначити, що вперше за довгі роки української делегації вдалося відвідати мечеть Куба саме в суботу, що не вдавалося раніше.

Наступне місце, яке відвідали паломники - це фінікова гай у гори Ухуд, гора Ар-Рума (гора лучників). Шейх Імад розповів про важливість цих подій в історії мусульман, про важливість вивчати сиру (життєпис) Пророка і брати потрібні уроки для самих себе і для всієї ісламської умми. Українська делегація задумливо повернулася в автобуси, думаючи над тим чи любить їх гора Ухуд так, як перших мусульман.

Прочани також познайомилися з мечеттю "Кіблятейн" (Мечеть двох Кібл) і мечеттю з назвою "7 мечетей", дізнавшись важливість цих місць і подій в історії ісламу.

22 жовтня після ранкового прощання з Пророком Мухаммадом і його мечеттю і містом, українські паломники прямують в Мекку, де вони зупиняться майже до кінця паломницької поїздки. До настання днів хаджу (24 жовтня) паломники планують здійснити обряди умри.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Власний кореспондент в Саудівській Аравії

Матеріали по темі:

Новини:

Мусульмани України прибули до Саудівської Аравії, щоб узяти участь у хаджі

Українські прочани вилетіли до Медіни прямим чартерним рейсом

Українська делегація у складі понад 160 прочан вже готова вирушити до Мекки

Українські мусульмани готуються до паломництва в Мекку

Після найбільшої реконструкції Заборонена мечеть зможе приймати до десяти мільйонів паломників

Статті:

Хадж кримських татар: історія і факти

Введення в хадж для віруючих інших релігій

Теги: хадж, паломництво, Медіна, Іслам в Україні, Іслам, мусульмани, умра, українці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.