В суботу, 29 травня, у Луганську відбулося офіційне відкриття першої у місті Соборної мечеті. На урочисті заходи зібралося близько тисячі місцевих мусульман і гостей із різних регіонів України.
На відкриття мечеті прибули виконуючий обов'язки Надзвичайного Повноважного посла Республіки Кувейт в Україні Талял Хязза, представник Республіки Кувейт Джамаль Альхаддад (мусульманська громада Кувейту - один із перших спонсорів будівництва луганської мечеті), голова Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд» Ісмаїл Кади, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов, інші представники мусульманських громад, імами міст Луганської області, Донецька, Харкова, Феодосії, Сімферополя, Сум, Києва.
На заході були присутні й представники Луганської облдержадміністрації, а також заступник луганського міського голови Заза Зухбая, передає «ОстроВ».
Муфтій духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов назвав відкриття Луганської Соборної мечеті новим кроком у відродженні мусульманської релігії в регіоні. «Довгі роки мусульмани були позбавлені можливості відвідувати свій храм, молитися. Ніде було проводити поминальні служби. Поява цієї мечеті – великий знак оклику. Це найбільша мечеть у Луганській області», - говорить він.
Нині у Луганську Соборну мечеть приходять молитися представники майже 30 національностей, причому відвідувати її віруючі почали задовго до офіційного відкриття: за інформацією керівника громадської релігійної організації «Салам» Сейфулли Рашидова, на п'ятничній «колективній молитві» тут, як правило, збирається до 500 чоловік.
«В мечеті проходять не лише молитви. У нас є жіночий клуб, бібліотека, сюди також приходять займатися діти і студенти - вони тут навчаються. Навчаються нормам мусульманської моралі, правилам молитви. Крім того, діти вивчають тут арабську мову, а фахівці читають лекції з ісламської культури для студентів», - розповідає Рашидов.
Завідувач кафедрою релігієзнавства Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Володимир Ісаєв вважає, що відкриття Соборної мечеті у Луганську - це дуже важливе явище у духовному житті не лише мусульман, а й всього регіону. «Чим більше граней має діамант, тим яскравіше він сяє. Чим багатше і різноманітніше духовне життя у регіоні, тим яскравіше духовне життя України» - підкреслює сходознавець.
Заступник луганського міського голови Заза Зухбая розповідає, що був приємно здивований рівнем духовного розвитку луганських послідовників Ісламу. «Я знав, що у Луганську дуже багато мусульман, але не знав, що так багато людей настільки серйозно відносяться до своєї релігії», - говорить він.
Поява такої мечеті свідчить про те, що у регіоні відбувається також матеріальне становлення мусульманської громади, вважає завідувач відділом релігії і національностей Луганської ОДА Олександр Козенко. «Дуже втішно, що сьогодні на одній і тій же вулиці мирно межують два храми: один – православний, інший – мусульманський», - підкреслює чиновник.
В цілому ж, за його словами, у Луганській області мирно співіснує 45 конфесій. За деякими даними, з них 20-25 тисяч складають мусульмани.
Нова Соборна мечеть, будівництво якої тривало близько двох років, стала восьмою за ліком у Луганській області. Менші культові споруди були раніше побудовані в Антрациті, Брянці, Алчевську, Свердловську та інших містах регіону.
За матеріалами «ОстроВ»
Посилання на тему:
Новини
ДУМУ «Умма» запрошує на урочисте відкриття Соборної мечеті у Луганську
В Луганську урочисто відкриється перша мечеть
У Луганську відбувся семінар «Достоїнства мусульманської сім'ї»
Статті
Іслам у сучасному Луганському регіоні
Огляд преси
Мусульмани відкриють у Луганську мечеть. І будуть щорічно вітати християн з Великоднем («ОстроВ»)
Під знаком півмісяця. Поклонятися Аллаху у Луганську непросто («Молодогвардеец»)