В парламенті зареєстрований законопроект, що передбачає повернення майна депортованим

1
Відповідно до тексту внесеного законопроекту, Україна визнає відновлення прав депортованих громадян «пріоритетною сферою політичного, соціально-економічного, культурного і духовного розвитку суспільства»
22.01.2010
Оцініть статтю: 
(282 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, що передбачає повернення депортованим громадянам майна, втраченого під час переселення. Автором законопроекту «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», є народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

«Вилучені у результаті депортації будинки та інше майно по можливості (якщо будинок не зайнятий, а майно збереглося) повертаються депортованій особі або його спадкоємцям натурою. У випадку відсутності такої можливості заявникові відшкодовується вартість будинків і майна», - мовиться у проекті закону.

В документі уточнюється, що у випадку смерті депортованої особи компенсація нараховується спадкоємцям першої черги.

Крім того, відповідно до тексту внесеного законопроекту, Україна визнає відновлення прав депортованих громадян «пріоритетною сферою політичного, соціально-економічного, культурного і духовного розвитку суспільства» і гарантує створення умов для облаштування репатріантів, наділення їх землею, житлом, працевлаштування, розвиток етнічної, культурної, мовної і релігійної самобутності.

Зокрема, Джемілєв запропонував визнати депортованими особами кримських татар, які зазнали насильницького переселення у 1941-44 роках, а також осіб, що народилися у родинах депортованих громадян до моменту їхнього повернення у місця постійного проживання, і які мають українське громадянство.

Згідно документа, репатріантам гарантується за їхнім бажанням право поселення у місцях, де вони або їхні батьки, а також бабусі і дідусі проживали на момент депортації. Особам, що досягли пенсійного віку або мають інвалідність законопроект передбачає право на пільги, наприклад, право на відпочинок і лікування у санаторіях, 50%-у знижку при оплаті комунальних послуг, ліків за рецептом, позачергове влаштування в установи соціального захисту.

За матеріалами інформагентств QHA і КІА

Посилання на тему:

В Сімферополі виступили проти сваволі чиновників у земельному питанні

Комуністи хочуть встановити пам'ятник ініціатору депортації кримськотатарського народу

Кабмін склав 19 актів на ділянки землі для кримських татар

У Тимошенко заявили про достатню турботу про кримських татар

СБУ розпочала слідство у справі незаконного виселення кримськотатарського народу

Кабмін шантажує кримських татар

В Меджлісі вважають, що правоохоронці навмисно не розслідують акти вандалізму проти кримських татар

Репатріанти закликали ООН і ЄС сприяти у відновленні їхніх прав

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.