Виділення землі під Соборну мечеть затягується навмисно, - рухівець Садих Табах

1
Садих Табах нагадав, що проект рішення відведення землі під Соборну мечеть у кримській столиці нинішнім скликанням міськради не затверджується вже 5-й рік.
22.04.2010
Оцініть статтю: 
(206 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Депутат міської ради м. Сімферополя від фракції «Курултай-Рух», член Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України Садих Табах стверджує, що міський голова кримської столиці Геннадій Бабенко під різними приводами затягує рішення виділення земельної ділянки під будівництво Соборної мечеті по вул.Ялтинська. Таку думку він висловив під час зустрічі постійного представника Президента України в Криму Сергія Куніцина з Радою представників кримськотатарського народу 19 квітня.

Садих Табах нагадав, що проект рішення відведення землі під Соборну мечеть у кримській столиці нинішнім скликанням міськради не затверджується вже 5-й рік. «Наш склад міськради відмовляє у виділенні землі», - зазначив він.

За словами Табаха, під час зустрічі мера з ним і депутатом міськради Сеітумером Берберовим міським головою було перераховано низку причин у відмові виділення земельної ділянки під мечеть. «Називалося і розташування поруч із онкологічною лікарнею, і те, що 2 га - це велика ділянка, йшла мова і про проведення референдуму з даного питання, а також, що транспортна розв'язка не дозволяє виділити землю на даній ділянці», - зазначив Садих Табах.

Звертаючись до Сергія Куніцина, депутат звернув увагу на те, що скорочується фінансування Програми з облаштування в Сімферополі. «380 тис.грн. для облаштування складає 0,07% від 300 млн.грн. бюджету міста. У 2009 році ця цифра становила 0,3% », - підкреслив він. Як зазначив Садих Табах, досі не вирішені питання будівництва доріг, освітлення вулиць та іншої інфраструктури в місцях компактного проживання депортованих громадян.

На висловлювання Геннадія Бабенка про те, що фракція «Курултай-Рух» не з'явилася на призначену пізніше зустріч, депутат відзначив її безперспективність.

Голова Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України, нардеп Мустафа Джемільов обурився з цього приводу: «Чому не проводяться референдуми, коли хочуть будувати церкви? Результати за 13%-ї чисельності кримськотатарського народу відомі заздалегідь».

У зв'язку з цим 1-й заступник голови Ради представників Рефат Чубаров звернувся до Сергія Куніцина з проханням внести запит до республіканської прокуратури щодо перевірки ходу справ по Соборній мечеті.

У свою чергу, постпред, звертаючись до Г.Бабенко, зазначив те, що знаючи кримськотатарський народ і його принципові позиції, прийшов час ставити крапку у вирішенні цього питання. «Якщо кримські татари зарізали на місці майбутнього будівництва мечеті барана, завезли туди камінь, всім повинно бути очевидно, що мечеть буде стояти саме там. І наше завдання зробити це законним», - резюмував Сергій Куніцин.

За матеріалами «Кримський світ»

Посилання на тему:

Мер Сімферополя звинуватив рухівців в ігноруванні зустрічей з приводу Соборної мечеті

Бабенко наполягає, щоб Соборну мечеть побудували на Луговій

Земельна ділянка для будівництва Соборної мечеті повинна бути виділена, - позиція НРУ

«Рухівці» вимагають розгляду питання про будівництво Соборної мечеті

Сімферопольські депутати свідомо затягують питання будівництва Соборної мечеті, - Р. Чубаров

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.