З 1 січня 2010 року заборонена реклама алкоголю та тютюну у друкованих ЗМІ

1
Реклами тютюну і алкоголю стане менше.
09.11.2009
Оцініть статтю: 
(470 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Згідно з положеннями частини першої та другої статті 22 закону України «Про рекламу» з 1 січня 2010 року набуває чинності заборона розміщувати рекламу тютюнових виробів, алкогольних напоїв та відповідних торгівельних марок у всіх друкованих засобах масової інформації (крім спеціалізованих видань).

Про це нагадав заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, відкриваючи круглий стіл «Проблеми практичної реалізації положень закону України «Про рекламу» щодо реклами алкоголю та тютюну», що проходив 5 жовтня у парламенті, повідомляє прес-служба ВР України.

У законі «Про рекламу» наразі немає визначення «спеціалізованого видання», у якому дозволяється реклама алкоголю та тютюну. Немає такого визначення і в інших законах. М. Томенко закликав Міністерство юстиції спільно з Державним комітетом телебачення та радіомовлення, профільним парламентським Комітетом та із залученням фахівців й експертів зробити відповідні роз´яснення з цього питання.

Потребує уваги законотворців і ситуація з рекламою алкоголю та тютюну на телебаченні. За даними Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі України реклама пива, що постійно крутиться на телебаченні, деформує ціннісні установки дітей, «оскільки ця реклама супроводжується демонстрацією того, що успіх у ділових переговорах, заняття спортом, відпочинок і комфортне сімейне життя неможливі без вживання пива». Комісія виявила дуже велику у годинному вимірі кількість реклами, а також те, що реклама пива часто йде або перед дитячими передачами, або після них, або навіть у проміжку між цими передачами.

Як повідомлялося раніше, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна у 2008 році посіла перше місце в Європі за рівнем підліткового та дитячого алкоголізму.

Відзначимо, що, дбаючи про духовне і фізичне здоров’я свої послідовників, Іслам забороняє вживання навіть незначної кількості речовин, що викликають одурманення або сп’яніння, зокрема алкоголю та будь-яких видів наркотиків. Що стосується тютюнопаління, то воно прямо не згадується у Корані, однак переважна більшість ісламських вчених вважають його забороненим як таке, що шкодить здоров’ю самого курця і тих, хто знаходиться поруч із ним.

За матеріалами сайту Верховної Ради України

Посилання на тему:

Новини

Асоціація батьків України вимагає вилучити з реклами пива слоган «Футбол без пива - не футбол»

Парламент України розгляне законопроекти з питань захисту моральних засад суспільства

В парках Тернополя не продаватимуть алкогольні напої

У Києві заборонять продавати алкоголь на вокзалах, в метро і житлових будинках

Україна стала світовим лідером за масштабами підліткового алкоголізму

Статті

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.