Америка відзначила заслуги мусульманських активісток

1
Афнан Аль Заяні (ліворуч) журнали Forbes і Arabian Business назвали однією з найвпливовіших жінок на Близькому Сході.
15.03.2010
Оцініть статтю: 
(155 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

10 березня американська некомерційна організація Vital Voices Global Partnership, що займається розширенням прав і можливостей жінок у всьому світі, удостоїла нагород трьох мусульманських активісток, діяльність яких стала ще одним доказом того, що усталене у західному світі уявлення про мусульманку виключно як про пригноблену істоту - не більше ніж міф.

Під час церемонії присвоєння нагород Всесвітньої організації партнерства жінок, яка відбулася у Вашингтоні через два дні після Міжнародного жіночого дня, були відзначені досягнення трьох мусульманок у суспільно-політичному житті.

Афганка Андейша Фарід у віці 25 років створила «Організацію по вихованню та освіті афганських дітей» (AFCECO) у Кабулі. Через два роки під егідою НГО працюють десять притулків в Афганістані і Пакистані, де живуть понад 450 дітей різних національностей.

Незважаючи на всі труднощі роботи в країні, де жіночі організації часто критикуються релігійними фундаменталістами, Андейше Фарід вдається не тільки забезпечувати дітей житлом і харчами, але і виховувати їх у дусі взаємоповаги, прищеплювати їм почуття патріотизму і впевненості в собі, що є запорукою їх успішної роботи в майбутньому на благо своєї країни.

«Щасливі обличчя дітей дають мені надію і допомагають перемагати страх», - цитує дівчину «Іслам для всіх» з посиланням на thedailynewsegypt.com.

Афнан Аль Заяні - дружина, мати, громадський діяч, відома особа і глава багатомільйонного бізнесу. Не дивно, що журнали Forbes і Arabian Business назвали її однією з найвпливовіших жінок на Близькому Сході. Крім іншого, за її участі в Бахрейні вперше законодавчо закріплені права мусульманських жінок у разі розлучення й опікунства.

Жінка стверджує, що їй вдається бути настільки різнобічною особистістю завдяки твердій вірі. «Всевишній буде судити нас по тому, чи ми використаємо дар життя на благо чи на зло».

Завжди одягнена в хіджаб, вона з легкістю спростовує західні стереотипи про «принижену та ображену» мусульманську жінку, крокуючи життям під девізом: «Живи своє життя так, як ніби будеш жити вічно; проживай свій день так, ніби завтра помреш».

Третьою мусульманкою, що удостоїлася міжнародного визнання, стала Рошанех Зафар. Вивчаючи економіку країн, що розвиваються в Польському університеті, вона дізналася про історію мусульманки з Бангладеш на ім'я Хайрун, у якої не було нічого, крім одного сарі. Хайрун взяла в кредит 100 доларів і вклала у справу. Тепер вона власниця кондитерської, птахоферми і колл-центру і має цілу колекцію різнокольорових сарі.

Рошанех зустрілася з Хайрун через багато років після першої позики і особисто переконалася в тому, що мікрофінансування здатне створити диво в житті жінки. Вона вирішила відкрити власну організацію мікрофінансування в Пакистані, яку назвала Kashf, що означає «чудо».

Зараз це третя найбільша мікрофінансова організація в Пакистані, яка має 300 тисяч клієнтів і планує в найближчі чотири роки збільшити їх кількість до півмільйона.

Кожен день Рошанех Зафар доводить, що жінка відіграє велику роль у світі. «Ми не повинні миритися з існуючим станом. Світ можна звільнити від злиднів і безправ'я. Але це може статися лише тоді, коли 50% населення Землі зможе усвідомити свою приховану силу», - говорить вона.

Успіх цих видатних жінок повинен бути відзначений не лише заради визнання їх досягнень, але і для того, щоб розвінчати міф про місце жінки в ісламі, вважають організатори акції з Vital Voices Global Partnership.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Жінки в іранських ЗМІ

Бельгія: жінка в хіджабі призначена в комісію з питань рівних прав

Жінки-науковці з ісламського світу зібралися на конференції у Тегерані

Іслам заохочує участь жінок у сфері ісламського фінансування

Статті

Мусульманські художниці вирішують проблеми суспільства за допомогою карикатур

Жінки в історії ісламу

Перша леді Сирії: “В ісламському суспільстві немає покинутих сиріт і залишених напризволяще жінок”

Наукові роботи

Місце і роль жінки у країнах ісламського світу та в українській культурі в історично-релігійних типологічних і генетичних зв’язках

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.