Християнин став віце-головою партії, заснованої «Братами-мусульманами»

Матеріалів ЗМІ, що розпалюють міжнаціональну і релігійну ворожнечу, стає дедалі більше
1
Голова партії Аль-Кататні сказав: «Присутність коптів у числі засновників партії доводить, що «Брати-мусульмани» вірні своєму слову і вважають наших братів-коптів партнерами по нації»
1
25.05.2011
Оцініть статтю: 
(236 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Єгипетські «Брати-мусульмани» подали у Комітет із партійних питань Касаційного суду Каїра пакет документів для реєстрації нової політичної партії, яка стоїть на позиціях толерантності й підтримки релігійних меншин Єгипту.

Установчі збори нової партії, яка називатиметься «Хизб аль-хоррія валаадала» (Hizb al-Horriya w Alaadala), – Партія свободи і справедливості, відбулися 30 квітня. На майбутніх виборах партія збирається отримати близько половини місць у парламенті. Лідером партії призначений Мохамед Морсі (Mohamed Morsy), а головою правління – доктор Саад Аль-Кататні (Saad El-Kаtatni).

За словами останнього, на момент заснування у партії зареєстровано 9 тисяч чоловік, зокрема близько тисячі жінок і 93 християнина. Прихожанин Коптської євангельської церкви доктор Рафіль Хабіб (Rafil Habib) обраний заступником голови партії.

Призначення на високу посаду християнина підтверджує, що партія вірна заявленому курсу. Одним із пунктів передвиборної програми партії є прихильність принципу ринкового капіталізму без маніпуляцій або монополії. Пріоритетним напрямом розвитку національної економіки і головним джерелом поповнення бюджету вона вважає туристичну галузь. Базовою концепцією партії є шаріат, хоча вона відкрита для представників «широких шарів суспільства», якщо вони згодні з її платформою і розділяють ідеї толерантності і плюралізму.

Лідер партії також повідомив, що до середини червня будуть створені бюро нової партії у єгипетських провінціях. Списки членів партії будуть надруковані у двох провідних єгипетських виданнях. Він підтвердив, що партія не заперечує проти обрання в уряд жінок і коптів.

За словами Аль-Кататні, партія вже із самого початку сильна, бо за нею стоїть багаторічний досвід її прихильників у «Мусульманському братстві». Хоча об'єднання не можна назвати «релігійною партією», воно базується на установах ісламського закону відповідно до статті 2 Конституції Єгипту.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Союз мусульманських вчених закликав мусульман і коптів Єгипту до єдності

Мусульмани та християни Єгипту прагнуть до реальної тісної співпраці

Як прояв солідарності мусульмани Єгипту прийдуть на різдвяну службу

Мета теракту в Єгипті – нацькувати на мусульман прихильників інших релігій, - муфтій Саудівської Аравії

Мусульмани України засуджують напад на церкву в Єгипті і закликають єгипетський народ об'єднатися

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.