Ідеологія Аль-Каїди суперечить цінностям ісламу, заявив йеменський міністр

07.02.2011
Оцініть статтю: 
(333 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Голова йеменського міністерства вакуфів і наставництва суддя Хамуд Аль-Хаттар (Hamoud al-Hattar) засудив ідеологію Аль-Каїди як таку, що не узгоджується з ісламськими цінностями і висловив сумнів у тому, що її лідери дійсно розуміються на шаріаті.

«Аль-Каїда завдає шкоди ісламу і мусульманам у всьому світі тим, що спотворює істинний заклик ісламу до свободи, справедливості й рівності», - сказав Аль-Хаттар у кулуарах конференції з проблеми тероризму, яка відбулася в Саудівській столиці Ер-Ріяд.

Він також сумнівається в тому, що голова Аль-Каїди Усама бін Ладен (Osama bin Laden) і його права рука Айман Аль-Тавахрі (Aiman al Thawahri) володіють істинним знанням шаріату.

«Обидва мають дипломи з наукових дисциплін, і жоден не знає шаріат у повному обсязі як учений..., тому на них не можна посилатися або слідувати їх настановам», - сказав Аль-Хаттар.

Йеменський міністр вважає, що ідеологія Аль-Каїди розповсюдилася через людську необізнаність, за рахунок довірливих людей, з одного боку, і тих, хто переслідує з її допомогою свої інтереси, - з іншого.

На його думку, бін Ладен і Аль-Тавахрі у кращому разі володіють фрагментарним знанням шаріату, яке вони експлуатують для досягнення своїх цілей і інтересів.

«Ті, хто знайомий із шаріатом, але використовують його для задоволення своїх політичних амбіцій, - справжня катастрофа для нас. Жоден авторитетний релігійний учений не санкціонував діяльність терористичних організацій, найнаочнішим прикладом цьому є той факт, що ісламський консультативний орган Саудівської Аравії вважає тероризм злочином».

«Йеменські племена проти екстремізму і тероризму і ніколи не прикриватимуть операції Аль-Каїди», - додав він.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Саудівський вчений заборонив мусульманам підтримувати “Аль-Каїду”

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.