Єгипет збирається рятувати економіку за допомогою ісламського сукук

1
Ердоган зі своєю дружиною на зустрічі з королевою Великобританії
1
Влада має намір випустити ісламські облігації на суму близько 2 мільярдів доларів
1
1
17.02.2012
Оцініть статтю: 
(309 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Намагаючись боротися з глибокою кризою фінансування і величезним дефіцитом бюджету, Єгипет готується випустити першу партію ісламських облігацій, які дозволять йому заробити на участі у процвітаючій ґалузі ісламських фінансів.

«Єгипетський уряд переконаний, що ісламські облігації (сукук) в іноземній валюті забезпечать проекти розвитку країни і допоможуть заповнити дефіцит валютних резервів», - сказав шейх Хуссейн Хамід Хассан (Hussein Hamid Hassan).

Один з провідних учених в ґалузі ісламського банкінгу, Хассан, повідомив, що влада має намір випустити ісламські облігації декількома серіями на загальну суму близько 2 мільярдів доларів. Випуски призначені, в основному, для єгиптян, що живуть за межами країни.

Єгипетська економіка знаходиться в глибокій кризі відтоді, як на початку минулого року в країні сталося народне повстання, що звергнуло президента Хосні Мубарака.

За період від початку революції валютні резерви країни скоротилися наполовину. Тільки за січень цього року вони знизилися на 1,77 мільярда, досягнувши 16,35 мільярдів.

Це мало безпосередній вплив на ціну єгипетської валюти.

Уряд країни також заклопотаний величезним дефіцитом бюджету, у зв'язку з чим місяць тому він звернувся до Міжнародного валютного фонду з проханням про надання позики на суму в 3,2 мільярда доларів, розраховуючи на те, що це приверне до Каїру допомогу з боку інших іноземних донорів.

У відповідь МВФ повідомив, що попередні переговори за запитом займуть два-три місяці.

Цього тижня ЗМІ повідомили, що єгипетське міністерство фінансів звернулося до Національного банку з дорученням вивчити можливості випустити у найближчому майбутньому суверенні облігації.

Якщо уряд схвалить запит, вивчення ринку почнеться вже наступного тижня.

Ефективний засіб

Шейх Хуссейн повідомив, що уряду належить обрати з чотирьох запропонованих схем випуску сукук.

За його словами, дата випуску доки не визначена, але країна відчуває гостру необхідність у фінансуванні, підкреслив він.

Президент Мубарак не заохочував розвиток ісламських фінансів, проте після того, як на останніх виборах половина парламентських крісел дісталася проісламським силам, Єгипет може розраховувати на зростання галузі.

Уряд уже розробив законопроект, який забезпечує випуск сукук.

Випуск ісламських облігацій може виявитися ефективним способом залучення багатомільйонних заощаджень єгиптян, що мешкають за кордоном. Їх також можуть принести ісламські інвестиційні фонди у багатих арабських країнах Персидської затоки.

За даними агентства Bloomberg, у 2012 глобальні продажі сукук досягли 6,6 мільярдів доларів, порівняно з 2 мільярдами доларів у 2011.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Ісламські фінанси: Принципи і сучасні тенденції

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.