Як пише арабське видання «Аль-Хаят», з липня цього року, за місяць до настання місяця Рамадану, найбільший у світі годинник почне відраховувати час за мекканським місячним календарем. Таким чином, «ісламський «Гринвіч» пройде через Мекку», цитує газету «ІсламНьюз» з посиланням на РІА Новини.
Паломники, які проведуть у Мецці ісламський піст, зможуть визначати час початку і закінчення денного посту за найбільшим у світі хронометром.
У столиці ісламу, пише «Аль-Хаят», завершується монтаж лічильника часу за ісламським календарем. Він у кілька разів перевершує годинник знаменитого лондонського Біг-Бена, діаметр якого складає 7 метрів. Підсвічений циферблат мекканського хронометра розміром 45 x 43 метри зможуть бачити близько 10 мільйонів чоловік з відстані 17 кілометрів вночі і до 12 кілометрів у денний час.
Годинник, виготовлений в Німеччині, розміщений на найвищій у Саудівській Аравії будівлі, що будується біля головної мекканської мечеті «Аль-Харам аль-Мекки аш-Шаріф», яка носить назву «Королівська вежа мекканського годинника». Сама башта, вища точка якої підніметься на 817 метрів над землею, займе друге місце серед рекордсменів висотності в світі після дубайської башти «Бурдж Халіфа», висота якої становить 828 метрів. Час мекканського годинника, який стане еталонним для мусульманської громади світу, буде звірятися з хронологічними даними Лондона, Парижа, Нью-Йорка і Токіо, відзначає «Аль-Хаят».
Нагадаємо, у 2008 році в Катарі відбулася конференція під назвою «Мекка - центр Землі, теорія і практика». Її учасники запропонували замінити час за Гринвічем на час за Меккою, оскільки саме священне мусульманське місто «є центром світу».
Так, один з учасників конференції - геолог, заявив, що довгота розташування Мекки збігається з північним магнітним полюсом, тому часові пояси слід відлічувати від цього міста, а не від Гринвіча. За його словами, у свій час Великобританія нав'язала всьому світу часові пояси, тому що була найсильнішою державою в світі.
Довідка. Гринвіцький меридіан - географічний меридіан, що проходить через вісь пасажного інструменту Гринвіцької обсерваторії. Гринвіцький меридіан слугує початком відліку географічних довгот; є середнім меридіаном нульового часового поясу. Місцевий середній сонячний час на Гринвіцькому меридіані широко застосовується в астрономії (для синхронізації всесвітнього часу).
До кінця XIX століття в різних країнах для відліку географічних довгот використовували свої власні національні нульові меридіани, що проходять, як правило, через центральні обсерваторії цих країн. Так, в Англії і США нульовим вважався Гринвіцький меридіан, у Франції для цієї мети використовувався «паризький меридіан», у Російській імперії - Пулковський меридіан, і т.д. З розвитком геодезії відсутність стандартної системи довгот було визнано міжнародним астрономічним співтовариством незручним. У 1884 році на Міжнародній меридіанній конференції у Вашингтоні за нуль-пункт відліку довгот на всій земній кулі було запропоновано взяти Гринвіцький меридіан.
За матеріалами «ІсламНьюз»
Посилання на тему:
Мусульмани закликали замінити час за Гринвічем на час за Меккою