Минув уже тиждень з того часу, як українські паломники вирушили у хадж. Після чотирьох днів перебування в місті Пророка Мухаммада — Медині — делегація мусульман з України вирушила до Мекки для здійснення ритуалів хаджу.
Паломники з України прилетіли до Медини рано вранці у вівторок, 15 вересня, і розмістилися в готелі «Асваф» в декількох хвилинах ходьби від мечеті Пророка. Програма перших днів перебування на Священній землі двох мусульманських святинь була перенасиченою. У делегації був час на те, щоб придбати все необхідне для майбутніх обрядів хаджу, а також різні подарунки та сувеніри.
Завдяки близькому розташуванню готелю до Масджид ан-Набаві (мечеті Пророка) паломники змогли щодня здійснювати всі обов’язкові молитви в цій мечеті. Саме тут, за традицією, вони відвідали для вітання могили Пророка Мухаммада (мир йому і благословення) і його сподвижників Абу Бакра та Омара, розташовані всередині будівлі. Крім того, багато хто відвідав знамените кладовище Аль-Бакі, розташоване поруч з мечеттю Пророка (мир йому і благословення). Саме на цьому цвинтарі поховано багатьох сподвижників Пророка, його дядько Аббас, онук Хасан та інші відомі люди.
У четвер для українських паломників була організована екскурсія місцями, пов’язаними з видатними подіями в історії Ісламу. Серед інших об’єктів мусульмани з України побували на горі Ухуд, біля якої в 625 році війська мекканців завдали важкої поразки мусульманам. Ця битва стала першою та останньою перемогою мекканців над Пророком Мухаммадом (мир йому і благословення). До сьогодні мусульмани почерпають багато уроків з цієї події ісламської історії. У рамках екскурсії паломники також відвідали знамениту Масджид аль-Кіблатайн. Це та сама мечеть, в якій відбулася зміна кибли (напрямки молитви мусульман) з Єрусалиму на Мекку. Вдалося української делегації побувати і в мечеті аль-Куба — першої мечеті в історії Ісламу. Вона була побудована Пророком Мухаммадом під час хіджри (переселення з Мекки до Медини) і має велике історичне та духовне значення для мусульман. Особливе положення цієї мечеті підкреслював і сам Пророк (мир йому і благословення), відвідуючи її щотижня. Для вірян є важливою сунною (бажаною дією) здійснення двох ракаатів молитви в мечеті аль-Куба.
Після екскурсії до ранку суботи паломникам було надано вільний час. Під час знаходження паломників в Медині шейх Тарік Сархан провів кілька навчальних семінарів про правильне здійснення обрядів хаджу. Ці семінари продовжаться і після прибуття українських паломників до Мекки.
Перебування українських мусульман в Медині не обійшлося без приємних сюрпризів. У мечеті Пророка Мухаммада (мир йому і благословення) серед тисяч екземплярів Корану паломники змогли знайти і смисловий переклад Корану українською мовою. Знахідка здивувала багатьох, ставши згадкою про Україну на Священній землі двох святинь.