Мусульмани та християни Єгипту прагнуть до реальної тісної співпраці

1
Мільйони єгиптян змінили заставки своїх профілів на Facebook на зображення хреста і півмісяця, що символізують «Єгипет для всіх».
12.01.2011
Оцініть статтю: 
(406 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Тисячі мусульман Єгипту, як і обіцяли коптській громаді, прийшли на різдвяне богослужіння до церков по всій країні. У перші дні нового року, відразу після жорстокого теракту в олександрійській церкві, в результаті якого загинула 21 людина, мусульмани виявили небачену досі солідарність.

«Живий щит»

Мусульмани стали «живим щитом», колективною охороною для християн, захистивши їх від погроз терористів і домагаючись звільнення Єгипту від примари міжрелігійної ворожнечі.

«Ми або живемо разом, або вмираємо разом», - свідчили листівки, які розповсюджував мусульманський культурний центр Мохамеда Ель-Саві (Mohamed El-Sawy) в церквах у різдвяний святвечір. Саме йому належала ідея створення «живого щита».

В акції взяли участь кінозірки Адель Імам (Adel Imam) і Юсра (Yousra), знаменитий мусульманський телепроповідник Амр Халід (Amr Khaled), двоє синів президента Хосні Мубарака (Hosni Mubarak), а також тисячі громадян Єгипту.

«Цей теракт було здійснено проти всього Єгипту, і я стою поруч з коптами, тому що тільки разом ми зможемо домогтися якихось змін у цій країні», - каже студентка Далія Мустафа (Dalia Mustafa), яка прийшла на месу до церкви Діви Марії в Єгипті.

«Єгиптяни разом»

У перші дні нового року, відразу після жорстокого теракту в олександрійській церкві, в результаті якого загинула 21 людина, мусульмани виявили небачену досі солідарність.

Мільйони єгиптян змінили заставки своїх профілів на Facebook на зображення хреста і півмісяця, що символізують «Єгипет для всіх».

По всьому Каїру з'явилися плакати, що закликають до єдності, зображують поряд мечеті і церкви, хрести і півмісяці.

Єгипетський інформаційний портал OnIslam.net створив веб-сайт під назвою «Єгиптяни разом» ("Egyptian Together"), який пропагуватиме принципи мирного співіснування мусульман і коптів у цій країні.

Як повідомив представник НДО Media Development Association (MDA), веб-сайт стартував 7 січня, у день, коли копти відзначали свято Різдва.

Минулого тижня великий імам Аль-Азхара доктор Ахмед Ель-Тайіб (Ahmed El-Tayyeb) звернувся до єгиптян із закликом взяти участь у проекті, покликаному пом'якшити напруженість між мусульманами і коптами. Під час прес-конференції він також оголосив про власну ініціативу, яка «об'єднає мусульманських і християнських учених, і до них зможе прийти будь-який єгиптянин за вирішенням своїх проблем».

Роботу веб-сайту, створеного OnIslam.net, забезпечує мусульмансько-християнська команда професіоналів, які поставили собі за мету перетворити почуття симпатії до коптів, що виникло серед єгиптян після терактів напередодні нового року, в реальну тісну співпрацю.

Привид міжрелігійної ворожнечі

В останні десятиліття теракти в Єгипті повторюються регулярно, причому від них страждають як мусульмани, так і копти і євреї.

У січні минулого року в святвечір перед різдвом за юліанським календарем, у місті Наг-Хаммаді в результаті обстрілу з проїжджаючого авто загинули вісім коптів, які виходили з церкви після богослужіння.

У 2004 і 2005 роках вибухи на курортах Червоного моря Таба і Шарм-ель-Шейх забрали більше ста життів.

Наприкінці 90-х терористи також організували ряд вибухів і вбивств з десятками жертв.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Як прояв солідарності мусульмани Єгипту прийдуть на різдвяну службу

У відповідь на погрози терористів, нідерландські мусульмани запропонували охороняти коптські церкви «від спільного ворога»

Мета теракту в Єгипті – нацькувати на мусульман прихильників інших релігій, - муфтій Саудівської Аравії

Мусульмани України засуджують напад на церкву в Єгипті і закликають єгипетський народ об'єднатися

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.