Мусульмани відреставрували найстаріший у світі християнський монастир

1
Сейран Усеінов випустив два нових словники: Словник релігійних термінів, пов'язаних з мусульманським віровченням та Кримськотатарсько - російсько- український словник. (Фото QHA)
1
«Ми маємо намір відновлювати будь-які історичні пам'ятки - коптські, іудейські чи мусульманські», - Захі Хавасс
1
1
05.02.2010
Оцініть статтю: 
(587 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Єгипетські фахівці оголосили про закінчення реставрації найстарішого у світі християнського монастиря. Реставрація монастиря святого Антонія тривала вісім років і коштувала 14,5 мільйона доларів США.

Голова єгипетської Верховної ради старожитностей Захі Хавасс, що оголосив про закінчення робіт, підкреслив важливість того, що реставрацією займалися мусульмани. «Ми маємо намір відновлювати будь-які історичні пам'ятки - коптські, іудейські чи мусульманські», - заявив Хавасс.

Оголошення про завершення реконструкції з'явилося через місяць після найсерйознішого загострення відносин між християнами-коптами і мусульманами у Єгипті за останні 10 років.

Після того як у православний святвечір у передмісті Наг-Хаммада були вбиті шість коптів, владу Єгипту розкритикували за неналежну увагу до питання співіснування християн і мусульман в одній країні.

У той же час Хавасс заявив, що зв'язку між цими двома подіями немає. «Закликаю всіх забути той інцидент», - додав археолог.

Як повідомляє газета «Сегодня», реставрація монастиря фінансувалася з єгипетського бюджету. У ході робіт фахівці обновили стіну, що оточує монастир, і стіни двох головних церков монастирського комплексу - церкви Апостолів XIV століття і церкви святого Антонія VI століття.

Крім того, були відреставровані чернечі келії, вежа VI століття, що захищала ченців від численних набігів бедуїнів у Середні віки, і розпис церкви святого Антонія. Також була встановлена сучасна каналізаційна система.

У ході археологічних робіт на території монастиря були знайдені руїни древніх чернечих келій, що датуються IV століттям. Після того як їх витягли на поверхню, руїни були накриті товстим склом, через яке відвідувачі можуть їх розглядати.

Монастир святого Антонія розташований поблизу Заафарана у Східній пустелі, на узбережжі Червоного моря. Антоній, оголошений після смерті святим, оселився самітником у цих місцях у III столітті. Після його кончини послідовники Антонія побудували навколо могили монастир, обнесений кріпосними стінами. На могилі була побудована церква святого Антонія. Комплекс датується приблизно 350 роком.

У цей час у монастирі, що користується популярністю серед прочан, живуть кілька десятків ченців.

79-мільйонний Єгипет, що є переважно мусульманською країною, нараховує приблизно 8 мільйонів християн.

За матеріалами газети «Сегодня»

Посилання на тему:

Організація американських мусульман збирає кошти на відновлення церков у Малайзії

Іслам і християнство з одного джерела, - пресвітеріанський пастор

У Туреччині хочуть розібрати мечеть, щоб відреставрувати вірменську церкву

Повідомлення про перетворення церкви на мечеть виявилося неправдивим

Мусульмани відкидають причетність до викрадення священика на Філіппінах і засуджують цей акт

Мусульмани і християни Пакистану збережуть міжконфесійний мир

Учасники акції насильства проти християн у Пакистані підривають імідж Ісламу, - генсек ОІК

Юсуф Аль-Карадаві схвалює будівництво церков у мусульманських країнах

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.