Мусульманські лідери США побоюються зростання ісламофобії

Азербайджанці України: Курбан-Байрам несе надію, достаток і любов (фоторепортаж)
1
«Це відбулося дуже швидко, одночасно запалили дуже багато сірників. Ті, кому слід було взятися за вогнегасник, цього не зробили», - Еріка Пейн.
1
30.08.2010
Оцініть статтю: 
(228 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

На тлі загальнонаціональних дебатів про будівництво мечеті й ісламського культурного центру неподалік від місця трагедії 11 вересня 2001 року і спроби вбивства таксиста-мусульманина, лідери мусульман США висловлюють побоювання у зв'язку з тим, що ісламофобія і антимусульманська істерія можуть привести до зростання насильства і злочинів на ґрунті релігійної ненависті.

«Нас охопив справжній шквал ісламофобії», - цитує видання Christian Science Monitor слова Ібрагіма Хупера (Ibrahim Hooper), представника Ради Американо-Ісламських Відносин (CAIR).

«Протягом тридцяти років я працював в інших мусульманських організаціях і ніколи не бачив нічого подібного, навіть відразу після терактів 11 вересня 2001 року. Вислови, у яких звучить ненависть часто ведуть до злочинів на ґрунті ненависті, мені здається, ось що нам сьогодні загрожує», - додав він.

Засновниця нью-йоркської некомерційної організації «Agenda Project» Еріка Пейн (Erica Payne) звинувачує політиків обох провідних партій у нетвердій позиції щодо наростання агресивних висловів стосовно мусульман.

«Це відбулося дуже швидко, одночасно запалили дуже багато сірників. Ті, кому слід було взятися за вогнегасник, цього не зробили. Якщо вони візьмуться за справу, це буде початком цілого ряду подібних інцидентів», - сказала активістка.

Нагадаємо, що минулої середи, 25 серпня, у Нью-Йорку 21-річний студент Майкл Енрайт (Michael Enright), сівши в таксі, за кермом якого був 44-річний іммігрант із Бангладеш Ахмед Шаріф (Ahmed Sharif) і переконавшись у приналежності водія до ісламу, схопив ніж і наніс йому численні ножові поранення.

Комісар поліції Нью-Йорка Реймонд Келлі (Raymond Kelly) повідомив, що, за його відомостями, з початку поточного року подані заяви про десять злочинів на ґрунті ненависті до мусульман.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Американці зізналися у ворожості до мусульман

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.