Мусульманський вчений назвав смертників, що влаштовують вибухи, “невірними”

1
Тахір аль-Кадрі: Вибухи смертників в жодному разі не можна називати джихадом.
04.03.2010
Оцініть статтю: 
(124 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

“Невіруючими” назвав у своїй фетві - богословському висновку — смертників, що влаштовують вибухи в багатолюдних місцях, мусульманський вчений пакистанського походження Тахір аль-Кадрі.

“Ці люди не мають права стверджувати, що стають таким чином мучениками за віру - шахідами, і не можуть претендувати на те, щоб бути героями мусульманської умми”, - заявив аль-Кадрі вчора на прес-конференції в Лондоні, присвяченій опублікуванню його фетви.

“Навпаки, вони стають героями пекельного вогню, і ведуть за собою інших в пекельний вогонь, - цитує його слова Agence France-Presse. - І в жодному разі це не можна називати джихадом “.

Кадрі, лідер руху “Мінхадж-аль-Куран”, характеризує свою працю обсягом у 600 сторінок як абсолютне засудження тероризму “без будь-яких виправдань і застережень”. ”Це перша настільки всеосяжна праця з фетвою на тему тероризму”, - заявив він агентству “Reuters”. Учений зайнявся розробкою цієї теми в минулому році у зв'язку з частими вибухами в Пакистані. У найближчі тижні планується перекласти його роботу на англійську мову і розмістити в інтернеті “для протидії екстремістським ідеологіям”, повідомляє «ІсламНьюз» з посиланням на інтернет-портал «ІсламОнлайн».

59-річний представник суфійського напрямку в ісламі, автор близько 350 книг, Кадрі підкреслює, що мусульманська релігія забороняє напади на невинних громадян і вибухи смертників. Він категорично заперечує точку зору, що бувають такі ситуації, в яких такі акти відплати як напади на ринки або приміські поїзди можуть вважатися виправданими.

“Добрі наміри не можуть перетворити неправедну справу в хорошу, зло в добро, - впевнений вчений. - Тероризм є тероризм, і насильство є насильство. Цьому немає місця в ісламському віровченні, і не може бути знайдено жодного виправдання “.

Рух “Мінхадж-аль-Куран” було засновано в Лахорі в 1980 році як неполітичну, несектантску, неурядову організацію. Його мета відродити послання, що міститься в Корані і сунні пророка Мухаммада (мир йому) у світлі сучасних і “помірних” інтерпретацій. У Великобританії члени руху проводять курси протидії тероризму в освітніх центрах Лондона, Манчестера і Бірмінгема.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Новини

У Великобританії видається фатва, що забороняє теракти смертників

Саудівський вчений заборонив мусульманам підтримувати “Аль-Каїду”

Всесвітній форум ісламських учених у Джакарті закликав до єдності й терпимості

«Ніхто з мусульман не брав участь у терактах у Пакистані»

Статті

Коранічне тлумачення питань миру, ненасильства і міжнародної безпеки

Цілі і способи джигаду

Ознаки псевдоісламського екстремізму

Огляд преси

Впливовий ісламський проповідник видає фетву проти терористів-смертників («Кореспондент»)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.