Радіостанція відшкодує мусульманському проповідникові моральний збиток

Радіостанція відшкодує мусульманському проповідникові моральний збиток
08.08.2007
Оцініть статтю: 
(33 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Популярний мусульманський проповідник і публіцист Кейсар Тред виграв учора справу проти сіднейської радіостанції 2GB.

Приводом для розгляду послужили неправдиві обвинувачення ведучого Джейсона Моррісона, висунуті проти Треда, коли той коментував хід ралі за мир у грудні 2005 року. Моррісон звинуватив Треда в розпалюванні міжконфесійної ворожнечі і закликах до насильства, при цьому у восьми зі своїх цитат, на які він опирався, він переплутав Треда з ультраконсервативним і одіозним богословом шейхом Таджуддіном Аль-Хілалі. В результаті, однак, Тред висунув загальне звинувачення, поставивши руба питання стосовно не окремої особистості Моррісона, а відкликання ліцензії в “Харбор радіо”, повідомляє Deyerler з посиланням на News.com.au.

Рішення на користь Треда означає, що залишилося тільки підрахувати фінансовий еквівалент нанесеного йому морального збитку, чим і займуться в судовій інстанції на найближчому засіданні. Даний приклад повинен послужити хорошим уроком для тих коментаторів, які, забуваючи про правила журналістської етики, дозволяють собі робити недостойні громадян цивілізованих держав ремарки на адресу цілих конфесій.

Можливо, розвиток правової освіти серед мусульман Європи, Америки та України дозволить їм частіше відстоювати свої цивільні права, честь та гідність в судах, і це покладе кінець практиці журналістського свавілля, коли окремі представники цієї професії дозволяють собі навішувати ярлики на цілі громади і народи.

Чого варте лише спотворене перетлумачення благородного терміна "шахід" (мученик за святу справу), яким журналісти називають холоднокровних убивць і терористів, у яких немає і не може бути святої справи, тому що вони забули і свою релігію, і свою націю.

Таким чином, приклад Австралії повинен сприйматися не як мстивість скривдженого публіциста, але як підтвердження необхідності вживати слова та терміни вчасно і доречно.

За матеріалами Deyerler

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.