Поява комп'ютера й Інтерненту була б неможливою без праць Абу Джафара Мухаммада Ібн Муси аль-Хорезмі − основоположника алгебри, алгоритмів і основ інформатики, заявив один з провідних німецьких фахівців з ісламської цивілізації Вольфганг Гюнтер Лерх.
«Видатні німецькі математики Адам Різе, Карл Фрідріх Гаусс і Курт Гьодель побудували свої дослідження на наукових працях Хорезмі, від імені якого веде початок алгоритм і якого вважають ідейним батьком інформатики», - підкреслив Лерх.
За його словами, «сьогодні жодна дискусія про важливість Інтернету не обходиться без посилання на алгоритм, відкритий великим мусульманським астрономом і математиком, який походить з області Хорезм, розташованої у сучасному Узбекистані і Туркменістані».
«Хорезмі є одним із найвідоміших учених як і його співвітчизник географ Абу Райхан аль-Біруні, засновник наукової картографії, та багато інших учених ісламського світу», - цитує німецького вченого «ІсламНьюз», посилаючись на «Аль-Джазіра».
«Переклад праць Хорезмі на латинь надав неоціниму допомогу Європі у розробці сучасних теорій у галузі математики й інформатики. У своїй алгебраїчній праці «Кітаб аль-джебр валь-мукабала» («Книга про відновлення і протиставлення») Хорезмі заклав основи алгебри й алгоритмів, використовував поняття «нуль» при обчисленні. Хорезмі почав використовувати цифри і знаки у розв'язанні математичних рівнянь, що вигідно відрізнялося від грецької системи, яка опиралася на букви і символи», - сказав ісламознавець.
За матеріалами «ІсламНьюз»
Посилання на тему:
Брехня Заходу: іслам не зробив внеску в науково-технічний прогрес
Да Вінчі ісламського світу. Ракети, роботи і «життя у пробірці»...