У Франції відкрилося перше у країні мусульманське кладовище

1
У Елі Ішая «є відчуття, що скасування віз для українських туристів приведе до появи «відкритого ринку рабів» в «Ізраїлі».
1
Будівництво офіційного мусульманського кладовища - «важливий символ приналежності» громади до французького суспільства
1
1
08.02.2012
Оцініть статтю: 
(369 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У французькому місті Страсбург відкрилося перше виключно мусульманське кладовище. Мусульмани вважають цей захід влади важливим кроком назустріч найбільшій релігійній групі країни.

У французькому місті Страсбург відкрилося перше виключно мусульманське кладовище. Мусульмани вважають цей захід влади важливим кроком назустріч найбільшій релігійній групі країни.

У церемонії відкриття кладовища брали участь представники місцевої влади і мусульманські лідери.

Голова Французької ради мусульманської віри Мохаммед Муссауі (Mohammed Moussaoui) сказав, що ця подія є історичним моментом для французьких мусульман і «важливим символом приналежності» громади до французького суспільства.

Кладовище, будівництво якого обійшлося в 800 тисяч євро, розраховане приблизно на тисячу могил, воно також обладнане приміщенням для омовіння та окремою молельною залою.

Багато років французьким мусульманам доводилося відправляти своїх покійних родичів на батьківщину, аби поховати їх згідно з ісламським обрядом. У зв'язку з цим, послідовники ісламу неодноразово зверталися до влади з клопотанням про відкриття мусульманського кладовища на французькій землі.

«Аби релігійна громада могла почувати себе в місті як удома, їй слід надати допомогу у будівництві культових споруд і кладовищ», - сказав мер Страсбурга Ролан Рі (Roland Ries).

Хоча з 1905 року французький закон про відділення держави від церкви забороняє будівництво кладовищ для однієї релігійної громади, регіон Альзаса і Мозеля керується своїми нормами права, що залишилися з того часу, як провінції входили до складу Німеччини, яка повернула їх Франції тільки після Першої світової війни.

Раніше єдиним мусульманським кладовищем у Франції було приватне кладовище Бобіньї, побудоване в 1934 році.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

У Франції опоганили могили мусульман, що полягли у боях з фашизмом

Ширак засудив спаплюження мусульманських могил у Франції

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.