У Варшаві збудують найбільшу мечеть країни

1
Зростає кількість учнів, яким на добровільній факультативній основі або за вибором батьків замість загального курсу «Етики» викладається курс «Основи християнської етики», «Основи релігійної етики», «Основи ісламської культури Криму» тощо.
1
Триповерхова будівля матиме 18-метровий мінарет, проект якого виключає чутність азану в місті.
1
1
01.03.2010
Оцініть статтю: 
(314 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Мусульманська організація Польщі займається будівництвом сучасної триповерхової мечеті неподалік центральної частини Варшави.

Центр ісламської культури буде розташований в безпосередній близькості від відомого торгового центру «Блю Сіті».

Триповерхова будівля матиме 18-метровий мінарет, проект якого виключає чутність азану в місті.

«Заклик муедзина можна буде чути тільки в межах мечеті», - каже голова Мусульманської Ліги Польщі Самір Ісмаїл. Крім зали для молитов у будинку центру буде розташована бібліотека з мультимедійним обладнанням, виставковий зал, закусочна, кафе і магазин.

Мусульманський лідер каже, що громада поставила перед собою завдання донести до поляків уявлення про те, що іслам - релігія помірності.

Будівництво мечеті фінансується за рахунок саудівського інвестора, ім'я якого не оприлюднюється, так само як і сума витрат.

У Польщі проживає близько 35-40 тисяч мусульман, серед них поляки, татари, араби, турки, палестинці та інші. Більшість мусульман - від 11 до 13 тисяч - живуть у Варшаві.

На території Польщі існують чотири мечеті, одна з них була збудована в 1993 році у Варшаві і належить Мусульманській Релігійній Асоціації.

«Раніше ми теж планували будівництво нової мечеті у Варшаві», - говорить муфтій Томаш Міцкевич.

Проект, запропонований Асоціацією, передбачав спорудження мечеті з чотирма мінаретами двадцять метрів заввишки. Однак земельна ділянка, розташована в центральній частині міста, після Другої світової війни була відібрана владою, і Асоціація досі бореться за її повернення.

«У нашу асоціацію входять 5 тисяч чоловік, і 180 чоловік, переважно, іноземці - в Мусульманську Лігу. Тим не менше, їм швидко дали дозвіл на будівництво», - каже Міцкевич.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Ісламське мистецтво у Польщі

Відбулася зустріч Рефата Чубарова з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.