Жінки в іранських ЗМІ

1
У ЗМІ Ірану жінок працює більше, ніж чоловіків.
03.03.2010
Оцініть статтю: 
(214 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Участь іранських жінок в усіх сферах суспільного життя, попри те, що розповідають західні ЗМІ, все більш відчутна. У авіації і торгівлі, в армії і туризмі їх присутність все більш відчутна. Особливо помітно ця тенденція проявляється в ЗМІ.

«Кількість жінок-журналісток за останні п'ять років збільшилася майже на 200 відсотків», - говорить керівник міжнародного відділу одного з найбільших в Ірані агентств новин «Mehr News» Саманех Назеріан.

І дійсно, кореспондент «ІсламОнлайн», який відвідав нещодавно «Tehran Times», «Kehan International», «Mehr» та інші засоби масової інформації цієї країни, відзначає, що в усіх відділах - від місцевих новин до бізнесу - жінок, в основному молодих дівчат, працює більше, ніж представників сильної статі.

«Це безперечно нове явище», - відзначає 31-річна Назеріан, що закінчила Тегеранський університет за спеціальністю міжнародні відносини. Одягнена в традиційне довге плаття і хіджаб, вона керує командою з 20 чоловік, з яких 14 - жінки.

«Я пам'ятаю, що коли прийшла сюди працювати вісім років тому, в нашому відділі було лише кілька жінок. А тепер, як бачите, нас більше, ніж чоловіків, - зазначає вона, і додає жартома: - Якщо так піде і далі, думаю, чоловікам доведеться підшукувати собі нову роботу».

Співробітниця одного з місцевих телеканалів Азізех Яздані вважає збільшення кількості жінок в іранських ЗМІ доказом того, що вони здатні досягти успіху в усіх життєвих сферах.

«До недавнього часу існував розхожий міф, що ЗМІ це невдале поле діяльності для жінок - ненормований робочий день, сильне навантаження і певна небезпека, коли ведеш репортаж з місця подій, - говорить вона. - Однак поступово нам вдалося довести, що ми можемо досягти успіху в будь-якій сфері».

«Я сама і багато моїх колег-жінок виїжджали за кордон і вели репортажі про різні події, в тому числі і про останнє ізраїльське вторгнення до Лівану, - відзначає Яздані, яка також закінчила Тегеранський університет, але за фахом "журналістика". - Ми довели, що не менш компетентні, ніж західні журналістки, єдина різниця, що ми дотримуємося ісламських норм одягу, а вони дотримуються західних норм».

Яздані, яка висвітлює політичні події та новини у світі дипломатії, визнає, що жінки в Ірані поки ще не стоять біля керма інформаційних засобів.

«Звичайно, навряд чи ви знайдете жінку-редактора. Але ж більшість жінок почали займатися цією професією відносно недавно, їм потрібно ще трохи часу, щоб досягти більш високого становища, - впевнена журналістка. - Не слід забувати той факт, що вже зараз багато жінок, хоч поки і не головні редактори, займають посади керівників відділів».

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Новини

Іран став найбільш швидкозростаючою науковою державою

Жінки-науковці з ісламського світу зібралися на конференції у Тегерані

Відкриття найбільшого в Ірані парку для жінок приурочать до Ісламського жіночого дня

Статті

Мусульманські художниці вирішують проблеми суспільства за допомогою карикатур

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.