«ТОВАРИСТВО УКРАЇНСЬКО-ЧЕЧЕНСЬКОЇ ДРУЖБИ» ОТРИМАЛО КИЇВСЬКУ «ПРОПИСКУ»

Церемонія відкриття офісу «Товариства Українсько-Чеченської дружби»
Прапор України і прапор Чеченської республіки до 2004 року
Церемонія відкриття офісу «Товариства Українсько-Чеченської дружби»

У Києві на вулиці Грушевського, 16 відбулася церемонія відкриття офісу «Товариства Українсько-Чеченської дружби». У заході взяли участь представники чеченської діаспори в Україні, народні депутати Ірина Суслова і Сергій Таран, голова правління «Конгресу азербайджанців України» Хагані Гусейнлі, громадські діячі, журналісти. Побував там і наш кореспондент.

Відзначимо, що суспільство почало свою роботу ще в листопаді минулого року і вже встигло провести ряд мітингів і інші «ознайомчі» заходи. Також відзначимо, що у даної громадської організації немає голови. Проте у «Товариства Українсько-Чеченської дружби» є два співзасновника. Співзасновником з української сторони є Олена Денисенко, з чеченською - Ахмед Аліхаджиєв.

За його словами, ще рік тому, коли він приїхав в Україну у складі добровольчого батальйону, в якому був заступником командира з політичної частини, то побачив, що «український народ має про чеченців неповну, поверхневу інформацію». Йдеться про інформацію, яка надходить через російську пропаганду, «російський ящик». Тоді Ахмед Аліхаджиєв і його товариші поставили собі завдання створити це суспільство, знищити пропагандистські стереотипи і ярлики, які на наші народи навішує російська пропаганда і показати, що чеченський народ цілком підтримує Україну. Для цього потрібно було створювати нові комунікації, проводити культурні заходи, робити все, щоб український і чеченський народи безпосередньо пізнавали один одного.

- Нам доводиться фізично доводити свою дружбу з українським народом, але на даний момент діє режим перемир'я, і ​​цей час ми можемо використовувати для більш повного ознайомлення двох народів. Сьогодні у нас презентація офісу і можна сказати початок офіційної діяльності, ми переходимо в постійний робочий режим. Бажаючих стати членами нашого суспільства дуже багато і, починаючи з сьогоднішнього дня, ми будемо офіційно приймати в організацію своїх прихильників, як це прийнято в міжнародній практиці.

Наша мета зламати пропагандистські штампи, які створила Росія, які заважають дружбі між чеченським і українським народами. Україну і Чечню Росія в усі часи вміла розділити і посварити, - розповів Ахмед Аліхаджиєв після церемонії.

У робочих планах товариства також правозахисна діяльність, робота з організаціями громадянського суспільства.

- Ми хочемо наводити мости і зміцнювати дружбу між нашими народами. Ми будемо вести роз'яснювальну роботу, як серед чеченського, так і серед українського народів. В майбутньому плануємо проводити мітинги, концерти та інші заходи, - заявила український співзасновник товариства Олена Денисенко.

Як зазначив Ахмед Аліхаджиєв, дружба заважає тільки поганим людям, а хороші люди повинні дружити. За його словами, дружба між українським та чеченським народами заважатиме лише бандитам і злочинцям. А «Товариство Українсько-Чеченської дружби» допоможе створити атмосферу братерства і взаємодопомоги між нашими народами.

Давайте побажаємо «Суспільству Українсько-чеченської дружби» успіхів у всіх починаннях!

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.