Бакинський телеканал «Diaspor TV» співпрацюватиме і з Україною

Бакинський телеканал «Diaspor TV»  співпрацюватиме і з Україною
©️EveryDay.in.ua

Державний комітет по роботі з діаспорою Азербайджанської Республіки ініціював створення телебачення азербайджанської діаспори і, як повідомляє сайт організації, незабаром проект розпочне своє функціонування. Одним з головних напрямів роботи з Державного комітету є робота з азербайджанською діаспорою в Україні, про що свідчать регулярні приїзди офіційних делегацій. Тож новостворений канал буде висвітлювати події в Україні, що стосуються азербайджанців та їх культури. Українці, яким цікава дана тема, також матимуть можливість переглядати цікаві для них програми.

Diaspor TV—он-лайн канал, який буде працювати задля покращення роботи з діаспорою. Журналісти працюватимуть над висвітленням тем, що стосуються історії, розвитку азербайджанської діаспори, діяльності організацій діаспори, також будуть проводитися дискусії з різних тем.

Як повідомляє EveryDay.in.ua з посиланням на сайт Державного комітету по роботі з діаспорою Азербайджанської Республіки, канал буде сприяти встановленню та зміцненню зв`язків між діаспорськими організаціями, і стане платформою для обміну думками між азербайджанською діаспорою.

Також будуть програми, присвячені вивченню азербайджанської мови для азербайджанців, що проживають за кордоном.

Раніше повідомлялось, що Об'єднана діаспора азербайджанців в Україні (ОДАУ) та Об'єднаний конгрес азербайджанців України (ОКАУ) прийняли рішення про спільну діяльність і для завершення цього процесу з правової точки зору створена робоча група.

Діаспорським організації одноголосно проголосували за об'єднання структур і обговорили механізми спільної діяльності.

Цей крок, зроблений діаспорським організаціями, був реалізований в ході офіційного візиту голови держкомітету Фуада Мурадова в Україні.

Робоча група прийняла рішення про створення Координаційної ради азербайджанців України. Згідно з повідомленням, вже пройшло перше засідання Координаційної ради, і організації оголосили про початок широкомасштабної діяльності.

Довідка про Державний комітет по роботі з діаспорою Азербайджанської Республіки: після набуття Азербайджаном незалежності, одним з важливих завдань, що стоять перед державою, було створення організацій азербайджанців, які проживають за кордоном, їх участь у захисті спільних інтересів  країни. Прихід до влади в 1993 році Гейдара Алієва став переломним періодом у становленні діаспори. Гейдар Алієв, зустрічаючись у своїх закордонних поїздках з представниками діаспори, цікавився їх проблемами та турботами, закликав співгромадян активно брати участь у процесі втілення в життя історичних цінностей молодої незалежної республіки.  З часом створення діаспори стало одним з пріоритетних напрямків державної політики Азербайджанської Республіки.

Мета цієї політики - розвиток зв'язків азербайджанців світу з їх історичною батьківщиною, збереження національної самобутності співвітчизників,  розширення міждіаспорських зв'язків, захист культурних та політичних прав.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.